Do římského Kolosea se vrátí gladiátorské hry?

Řím - Italská metropole zvažuje, že majestátnímu Koloseu navrátí jeho antickou slávu. Ministr kultury Dario Franceschini podpořil plán na obnovu kruhové arény, která zakryje obnažené zbytky suterénních prostor.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Podle archeologů by pak bylo možné, aby se v Koloseu konaly nejrůznější kulturní akce. "Ten nápad se mi velmi líbí. Teď už je potřeba jen trochu odvahy," pochválil projekt na Twitteru ministr kultury.

Amfiteátr, který pojal přes 35.000 diváků, byl dokončen za vlády císaře Tita v roce 80 našeho letopočtu. Půldruhého tisíciletí se pak využíval jako místo pořádání dobových zábav - od antických gladiátorských zápasů až po divadelní představení. Ve středověku budova přestala sloužit svému původnímu účelu a byla přebudována na byty a obchody.

Koncem 19. století byly během archeologického průzkumu obnaženy zbytky chodeb a dalších prostor, které kdysi ležely pod samotnou arénou: takto Koloseum znají lidé dnes.

Zdroj: YouTube
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jste smutní? Existuje národ, který si v tom doslova libuje

04.08.2018 07:20 Je těžké si nepovšimnout typické portugalské melancholie. Odráží se nejen na tvářích tamních…

Kam na dovolenou? Vydejte se za krásami Asturie a Baskicka

29.07.2018 15:31 Aktualizováno Ačkoliv mezi nejpopulárnější prázdninové destinace patří v Čechách jednoznačně Chorvatsko, tak se…

Jak se chovat na dovolené? V Tunisku můžete i za maličkosti skončit za…

26.07.2018 19:50 Aktualizováno Tunisko patří k oblíbeným destinacím českých turistů. ¨Jelikož jde o zemi muslimskou, je před…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama