Zámek Úsov láká na Pohádkový den

Šumperk – Také v červenci láká zámek v Úsově na další zábavný den pro celou rodinu. V sobotu 26. července od 11 hodin zde totiž vypukne Pohádkový den s bohatým programem pro malé i velké.

Přidejte svůj názor

Pohádkový den na zámku Úsov

Nádvoří zámku se promění ve středověké kolbiště s jednotlivými stanovišti, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet svou sílu, obratnost, šikovnost a důvtip. Expozicemi zámku navíc tentokrát provedou pohádkové bytosti. Pro malé i velké budou připraveny také různé střelecké středověké disciplíny jako například střelba z kuše a luku. Soutěžit se totiž bude o krále střelců. Svou sílu si vyzkouší i družstva v přetahované lanem, svou mušku a dobrou trefu pro změnu ve hře kroužkovaná. Premiéru však bude slavit rýžování zlata, které se zde odehraje vůbec poprvé v historii zámku Úsov. Po náročných úkolech se návštěvníci mohou občerstvit v místní restauraci.

Chybět nebude ani pohádkové představení divadélka z Úsova s pohádkou O statečné princezně, které se odehraje v 15 a 18 hodin. V samotném zámku čeká na návštěvníky také překrásná výstava zvaná Pohádky na zámku Úsov, řada kvízů a dovedností ve Vlašimském paláci a pro nejmenší je připraven i Strašidelný labyrint ve sklepních prostorách paláce. Vstupné na nádvoří je 45 Kč, přičemž návštěvníci s platnou vstupenkou do zámku mají vstup na nádvoří v ceně vstupenky. Informace jsou k dispozici také na www.muzeum-sumperk.cz.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kde najdeme ty nejkrásnější výhledy z hradních a zámeckých věží?

19.08.2018 07:00 Kdysi vysoké hradní věže sloužily jako strážní místo, odkud bylo možné dohlédnout daleko do okolí a…

Nevíte, kam v létě vyrazit na výlet nebo za kulturou? Máme pro vás pár tipů

09.08.2018 10:43 Praha – Turistické atrakce v Česku lákají turisty zajímavými akcemi, aktivním odpočinkem na přírodě…

Kunětická hora: Hrad sehrál významnou roli za husitských válek, měl…

22.07.2018 06:55 Malebný hrad se pyšně vypíná nedaleko města Pardubice na dominantním vrchu, díky němuž se stal…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama