Slezskoostravský hrad láká na výroční oslavy

Ostrava - Ve dnech 17. – 18. května se na Slezskoostravském hradě konají hradní slavnosti, kterými hrad oslaví již 10. výročí svého otevření. Návštěvníky čeká zábavný program i historický jarmark.

Přidejte svůj názor

Návštěvníky čeká historický program představující deset etap vývoje hradu

Pro návštěvníky 10. výročí otevření jedné z nejstarších a nejvýznamnějších památek města Ostravy je připraven opravdu pestrý program. Představí se různorodé umělecké a kulturní žánry, které budou nabízet historický šerm, dobové tance a muziku nebo katovskou dílnu. Nebude chybět ani pouliční divadlo, kejklíři a komedianti, rytíři a zobrazení živé historie. Děti se mohou těšit na soutěže nebo na představení s koňmi.

Připomenuty budou i různé etapy historie hradu, ať už období Keltů a Římanů, doba husitská, období renesance, ale také třicetiletá nebo napoleonská válka. Připravena bude také interaktivní hra pro malé i velké, jejímž cílem bude vyhledat zajímavá zákoutí hradu, na kterých bude umístěn popis s významem a kryptogramem. Hra bude slosovatelná a návštěvníci budou moct vyhrát VIP kartu Ostravských výstav, a.s. Program bude probíhat na třech scénách, které budou propojeny s tradičním historickým stylovým jarmarkem. Hlavní program se bude konat vždy v 11 a v 16 hodin po oba dva dny. V sobotu večer bude program zakončen ohňostrojem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nevíte, kam v létě vyrazit na výlet nebo za kulturou? Máme pro vás pár tipů

09.08.2018 10:43 Praha – Turistické atrakce v Česku lákají turisty zajímavými akcemi, aktivním odpočinkem na přírodě…

Kunětická hora: Hrad sehrál významnou roli za husitských válek, měl…

22.07.2018 06:55 Malebný hrad se pyšně vypíná nedaleko města Pardubice na dominantním vrchu, díky němuž se stal…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama