Čarodějnické rejdy ovládnou zámek Úsov

Šumperk - Zámek Úsov přichází po otevření velké pohádkové výstavy s další zábavnou akcí pro celou rodinu. V sobotu 26. dubna od 16 hodin by na zámku neměl chybět nikdo, kdo má rád čarování, hádanky a pohádky. Bude tam totiž kralovat mocná čarodějnice Zlomíra, která pro děti i jejich doprovod chystá mnoho překvapení, zábavy i poučení.

Přidejte svůj názor

Čarodějnický oděv je vítán

V čarodějnické škole se budou děti učit různým dovednostem a kouskům. Zlomíra pomůže vybrat nejhezčí čarodějnici a její pomocnice určí z křišťálové koule cesty osudu. Na děti čekají pohádky v podání malého úsovského divadélka a celé nejvyšší zámecké patro patří pohádkovým bytostem deseti nejznámějších českých pohádek. Vedle výstavy zvané Pohádky na zámku Úsov, která je součástí hlavního prohlídkového okruhu, je možné navštívit i stálou expozici představující nejen historii hradu Úsova, ale zejména jedinečnou sbírku trofejí africké i evropské zvěře a také procházku po hradbách s nádherným výhledem.

Další novinkou úsovského zámku je nově předělaná úvodní část expozice, která se zabývá historií hradu a zámku. Mnohem více prostoru je věnováno středověkým památkám, zejména zbraním a nálezům z hradů v regionu. K vidění jsou nejen atraktivní dobové kopie zbraní, ale také originální středověké hákovnice, meče, kopí nebo měděný palcát. Zámek Úsov je kromě pondělí v měsíci dubnu otevřen každý den od 9 do 16 hodin. Informace jsou k dispozici také na www.muzeum-sumperk.cz.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nevíte, kam v létě vyrazit na výlet nebo za kulturou? Máme pro vás pár tipů

09.08.2018 10:43 Praha – Turistické atrakce v Česku lákají turisty zajímavými akcemi, aktivním odpočinkem na přírodě…

Kunětická hora: Hrad sehrál významnou roli za husitských válek, měl…

22.07.2018 06:55 Malebný hrad se pyšně vypíná nedaleko města Pardubice na dominantním vrchu, díky němuž se stal…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama