Alpy hlásí dostatek sněhu, je nejvyšší čas vyrazit lyžovat

Komerční sdělení - Střediska v Alpách jsou otevřena a v provozu je většina sjezdovek, hlásí delegáti cestovní kanceláře Nev-Dama. Pojeďte za sněhem do Itálie nebo Rakouska. V Čechách tak dobré podmínky zatím nenajdete.

Přidejte svůj názor

Lyžování, ilustrační fotografie

Netypický začátek sezony

Ačkoliv původní prognózy ohlašovaly tuhou zimu, zatím jsme si příliš sněhu a mrazu neužili. Podmínky na horách často připomínají spíše jaro než hlavní lyžařskou sezonu. V Alpách však zájemcům otevřeli již nadpoloviční většinu sjezdovek.

Lyžování v Itálii si užijete například v Livignu nebo Marmoladě, kde je již teď dostatek sněhu. Výborné podmínky tu vydrží po celý den. V provozu je drtivá většina sjezdovek a lanových drah. Zároveň se zatím neočekávají přívaly lyžařů, takže si můžete nerušeně vychutnávat parádní jízdu.

Tam, kde se teploty přes den dostanou nad bod mrazu, se v odpoledních hodinách občas objevují kamínky, případně ledové plochy. Ve všech střediscích ale přes noc naplno běží sněhová děla a sjezdovky se důkladně upravují.

Berme to pozitivně

Zimní Alpy přinášejí mnohem víc než „pouze" lyžování.  Aktuální povětrnostní podmínky totiž nabízí druhou tolik kýženou věc – slunce. Počasí je podle českých delegátů a jejich fotografií z alpských sjezdovek dokonalé. Jasná obloha, dobrá viditelnost – radost pohledět.

Ideální podmínky nyní v Alpách najdou také běžkaři. Trasy, například v Kronplatzu, jsou ve výborném stavu, počasí je pak již jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Aby si zimní střediska pojistila příjezd hostů, připravují pro ně různé akce a benefity. Zajímavé jsou například tzv. Ski funtazie kluby, kde naučí nejen lyžovat ty nejmenší a zároveň pro ně připraví celodenní program. Rodiče si díky tomu užijí lyžování bez starostí.

Bezpečnost na prvním místě

Protože se sněhové podmínky v Alpách během posledních dnů velmi rychle mění a sněhu rychle přibývá, roste riziko pádu lavin. Vždy proto sledujte aktuální výstrahy a varování. Jen tak nic nepokazí vaši dovolenou.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nevíte, kam v létě vyrazit na výlet nebo za kulturou? Máme pro vás pár tipů

09.08.2018 10:43 Praha – Turistické atrakce v Česku lákají turisty zajímavými akcemi, aktivním odpočinkem na přírodě…

Kunětická hora: Hrad sehrál významnou roli za husitských válek, měl…

22.07.2018 06:55 Malebný hrad se pyšně vypíná nedaleko města Pardubice na dominantním vrchu, díky němuž se stal…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama