V Česku se spustily první dva vleky

Jánské lázně - Skvělá zpráva pro všechny lyžaře. Provoz dnes u nás zahájily první dva vleky. Od rána se lyžuje v Jeseníkách v Branné a také na sjezdovce Anděl v Janských Lázních.

Přidejte svůj názor

Pec pod Sněžkou

Další vleky například v Beskydech a Krkonoších začnou jezdit příští týden. Kvalita sjezdovek, zázemí skiareálů, kapacita parkovišť, ceny a nabídka restaurací nebo čistota na toaletách, to všechno bude zajímat návštěvníky zimních areálů.

Jen dva vleky dnes přivítaly první nedočkavce. V Branné v Jeseníkách se lyžuje na více než 400 metrech, v Krkonoších pak na sjezdovce Anděl ve výšce 1260 metrů nad mořem na třiceticentimetrové vrstvě sněhu.

Lyžuje se samozřejmě jen díky technickému sněhu. Pomohl k tomu mráz posledních dnů. A pozadu nechtějí zůstat ani v dalších skiareálech. "Zasněžovat jsme začali v pondělí v ranních hodinách, až do čtvrtka, pak se oteplilo. Teď čekáme na mráz," řekl Jaroslav Vrzgula ze Skiareálu v Bílé v Beskydech.

Už od příštího pátku by měla být v provozu další střediska v Krkonoších, Beskydech, Jeseníkách nebo na Šumavě a také Krušných horách.

Témata: Lyžování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nevíte, kam v létě vyrazit na výlet nebo za kulturou? Máme pro vás pár tipů

09.08.2018 10:43 Praha – Turistické atrakce v Česku lákají turisty zajímavými akcemi, aktivním odpočinkem na přírodě…

Kunětická hora: Hrad sehrál významnou roli za husitských válek, měl…

22.07.2018 06:55 Malebný hrad se pyšně vypíná nedaleko města Pardubice na dominantním vrchu, díky němuž se stal…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama