Navštivte Parlament ČR! Dnes máte možnost

Praha - Poslanecká sněmovna i Senát otevřou v neděli při příležitosti dne vzniku samostatného Československa své brány pro veřejnost. Lidé si budou moci v malostranských palácích prohlédnout reprezentační sály i prostory, v nichž se projednávají a schvalují zákony.

Přidejte svůj názor

371

V dolní parlamentní komoře si hlavní jednací síň, zasedací místnosti a kanceláře některých výborů mohou zájemci prohlédnout od 9.00 do 16.00. Sněmovnou budou provádět pracovníci Pražské informační služby, kteří je seznámí s architektonickými zajímavostmi, historií i současným využitím prostor. Prohlídka bude trvat zhruba hodinu. Do paláců se zájemci dostanou vchodem z Malostranského náměstí.

Senát otevře návštěvníkům oba své paláce, Valdštejnský a Kolovratský od 10.00 a budou otevřeny do 17.00. Ve Valdštejnském paláci si lidé v doprovodu průvodců prohlédnou hlavní sál i jednací sál, Rytířskou a Audienční síň nebo Valdštejnovu pracovnu. Nahlédnout mohou do přijímacího salonku předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) a do Prezidentského salonku. V Chodbě místopředsedů bude k vidění rovněž výstava Bystřická zrcadlení. Druhá prohlídková trasa povede Kolovratským palácem. Výklad bude ve Valdštejnském paláci zajišťovat šest průvodců. Kolovratský palác si budou moci zájemci projít sami bez průvodců.

Prohlídky budou bezplatné a budou trvat zhruba 45 minut. Skupiny budou vyrážet zhruba každých 15 minut. Poslední prohlídka s průvodcem začne v 16.15.

Otevřeno bude rovněž Infocentrum, Výstavní síň Senátu a Trčkovská galerie.

Sněmovna i Senát pořádají dny otevřených dveří dvakrát ročně, a to 28. října a 8. května. Před rokem zavítalo do horní komory zhruba 2500 lidí, dolní komoru si prohlédlo asi 1600 návštěvníků. Menší zájem o sněmovnu byl letos v květnu. Jejími branami o státním svátku prošla asi tisícovka lidí, zatímco do Senátu zavítalo stejně zájemců jako o loňském říjnovém svátku.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nevíte, kam v létě vyrazit na výlet nebo za kulturou? Máme pro vás pár tipů

09.08.2018 10:43 Praha – Turistické atrakce v Česku lákají turisty zajímavými akcemi, aktivním odpočinkem na přírodě…

Kunětická hora: Hrad sehrál významnou roli za husitských válek, měl…

22.07.2018 06:55 Malebný hrad se pyšně vypíná nedaleko města Pardubice na dominantním vrchu, díky němuž se stal…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama