Zoo Praha trhá rekordy v návštěvnosti, narodilo se další mládě

Praha - Pražskou zoologickou zahradu navštívilo od začátku roku už 500.000 lidí. Na twitteru to dnes oznámil ředitel zahrady Miroslav Bobek. Dodal, že dosud nikdy nebyla půlmilionová hranice překročena tak brzy, loni jí zoo dosáhla 5. až června a rok předtím 3. června. Za celý loňský rok zamířilo do Troji skoro 1,5 milionů návštěvníků.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Levhart

"Za vysokou návštěvnost vděčíme velmi příznivému počasí," konstatoval ředitel zoo v tiskové zprávě. Kromě vysoké návštěvnosti mají dnes v pražské zoo ještě jeden důvod k radosti. V noci se totiž narodilo mládě bizona. "Je spolu s matkou vidět ve výběhu, zatím vypadá vše v pořádku," napsal Bobek.

Od začátku roku zaznamenala pražská zoo několik vzácných přírůstků. Koncem dubna se narodilo mládě samici hrabáče kapského Kvídě a v březnu se už podeváté dočkala potomka gueréza pláštíková Lucie. Na jaře přišla na svět také trojice štěňat jihoamerických psů pralesních. Chov těchto šelem je přitom v zoologických zahradách spíše výjimečný a příliš se nedaří.

"Středem zájmu je samozřejmě i naše mládě hrabáče nebo tygřata, nemluvě o slůňatech nebo mláďatech goril," komentoval návštěvnost Bobek.

Zoo Praha patří mezi nejnavštěvovanější místa v Praze. Od roku 2005 každý rok návštěvnost překračuje hranici jednoho milionu. Loni ji navštívilo 1,445.126 lidí. Šlo tak o druhý nejlepší výsledek za dobu její existence.

Letošní půlmiliontý návštěvník s rodinou dostal pamětní listinu a vyzkoušel si krmení velbloudů.

Letošní teplé a slunečné jaro návštěvnosti zoologických zahrad v Česku přeje. V zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce se počet návštěvníků od ledna do poloviny května meziročně zvýšil zhruba o třetinu na 110.000. Hlavně o víkendech byla zahrada plná lidí.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Orloj nemá pouze Praha. Na tom olomouckém se podepsali komunisté

25.06.2018 15:23 Když se řekne pojem „orloj“, každý si jistě vybaví slavný pražský orloj na Staroměstské radnici.…

Hrad otvírá jedinečnou výstavu. Spatříte i slavnou Zlatou bulu sicilskou

04.06.2018 07:54 Praha - Na Pražském hradě jsou ode dneška k vidění jedny z nejznámějších listin české historie -…

OBRAZEM: Zámek Schönbrunn, 1 441 komnat pro císaře Františka Josefa a…

27.05.2018 21:39 Vídeň - Bývalá letní rezidence Habsburků udivuje přepychovými císařskými komnatami a nádherným…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama