VIDEO: Bulharské letovisko Primorsko po povodni. Jsou zájezdy v ohrožení?

Primorsko - Situace v bulharském turistickém letovisku Primorsko se po povodních způsobených přívalovými dešti již stabilizovala. "Dnes je většina hotelů již bez problémů, v některých byli klienti přestěhováni z pokojů, do kterých zateklo," řekl ČTK marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Ve středu byl ve městě kvůli velké vodě vyhlášen výjimečný stav. Během bouřky podle Šatného napršelo výrazné množství vody, která tekla po ulicích města, přičemž zateklo i do některých hotelů, v nichž jsou ubytováni čeští turisté. Dnes je v oblasti již opět slunečno.

Podle informací od delegátů cestovních kanceláří nikdo z českých turistů nebyl zraněn. 

Zdroj: YouTube

"V současné chvíli probíhá vysoušení daných kapacit a vzhledem k tomu, že předpověď počasí je pozitivní, měla by se situace uklidnit během těchto dvou dnů. Čeští turisté v Primorsku se dnes od rána opalují na severní pláži, která je plně přístupná. Jižní pláž se uklízí," uvedla tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Kateřina Petříčková.

Podařilo se obnovit i dodávky elektřiny. "Infrastruktura, elektřina, provoz hotelů i stravování v Primorsku funguje," dodal Šatný. Otevřena byla již i silnice č. 99 z Primorska do Burgasu, kterou zaplavila velká voda. 

Podle asociace by se v Bulharsku mělo nyní nacházet do 5000 českých turistů.

Bulharsko má 7,5 milionu obyvatel. Poměrně velká část z nich žije v hlavním městě Sofie. Úředním jazykem je bulharština, domluvit se světovými jazyky bývá obtížnější. Specifikem v bulharské komunikaci je přikyvování na znamení nesouhlasu a zavrtění hlavy na souhlas.

Mnohdy se Bulhaři snaží přizpůsobit cizincům a užívají tato gesta v opačném významu, než je v Bulharsku obvyklé, snadno tak může dojít k nedorozumění. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejstarší hrad, kde dosud někdo bydlí? Windsor šlape na paty Pražskému…

17.08.2018 10:00 Jméno Windsor nese britský královský rod o něco málo více než sto let, ale vždy tomu tak nebylo.…

Smrtící útok žraloka vystrašil Čechy, hledají jiné destinace v Egyptě

14.08.2018 10:45 Praha - Po smrtícím útoku žraloka klesá zájem Čechů o dovolenou v egyptském letovisku Marsá Alam.…

Evropská města se "opevňují" proti turistům, opatření zavedla i pohádková…

11.08.2018 19:49 Aktualizováno Řím/Madrid - Minulý rok na řadě míst vypukly protesty proti turistům. Velká evropská města se letos…

Surfing, hory nebo luxusní hotely. Podívejte se na netradiční a…

09.08.2018 14:41 Praha - Dovolená nemusí znamenat jen opalování u bazénu. Léto si můžete užit i bez all inclusive…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama