VIDEO: Největší vodní park na světě otevřen, má pět rekordů

Peking - Hned pět rekordů zapsaných do Guinnessovy knihy získal nový vodní park Chimelong Ocean Kingdom postavený na ostrově Cheng-čchin nedaleko Macaa. Park, který je nyní největší na světě, leží na ploše 132 hektarů a v nádrži má 22,7 milionu litrů slané vody. Vybudování trvalo tři roky a stál 806,5 milionu dolarů, napsal britský list Daily Mail.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Krom toho, že byl v Guinnessově knize zapsán jako největší, drží rekord také díky největší podmořské vyhlídkové kupoli, největší nádrží, největšímu "oknu" akvária a největšímu akrylátovému panelu.

Turistická atrakce je součástí hotelu Chimelong Hengqin Bay, který s vodním parkem spojuje kilometr dlouhý vodní kanál - Grand Canal. K přepravě mezi nimi mohou hosté použít vodní taxíky. Samotný park se skládá ze sedmi tematických částí, z nichž každá představuje jednu oblast oceánu. 

Zdroj: YouTube

I v Evropě se vyřádíte

Co se týká vzdálenosti, je pro české cestovatele z největších zábavních parků nejdostupnější Europa Park v Německu. Leží v Rustu, nedaleko francouzských hranic. Od Prahy ho dělí zhruba 650 kilometrů. Dospělí zaplatí za celodenní vstup 31 eur, děti 28 eur. V ohromném zábavním kolosu najdete všechno, co od kvalitního parku očekáváte. Vybírat můžete ze stovky strhujících atrakcí a mezinárodních show na ploše 85 hektarů, rozdělených do 14 tematických oblastí. Každá z nich reprezentuje nějakou evropskou zemi. Během jednoho dne tak vlastně procestujete půlku Evropy. Součástí parku je také několik hotelů. Případně můžete využít možnosti ubytování v místním kempu.

Trochu z jiného soudku je velkolepý vodní park Siam na jihu ostrova Tenerife, který je postaven ve stylu starého Thajska. Při jeho otevření roku 2008 byla dokonce přítomná thajská princezna. Siam je s rozlohou 185.000 metrů čtverečních největším aquaparkem v Evropě. Přenesete se tu do dobrodružného světa tropických ostrovů, písečných pláží, slunečních teras, kaskádovitých vodopádů i ztracených měst. V areálu je celkem 25 budov v thajském stylu. Všechno je propojeno mosty, sítěmi, jeskyněmi, vodními kanály, skluzavkami a rychlými tunely. Na každém kroku i tempu na vás číhá nové překvapení, informuje magazin.tripzone.cz.

Témata: Čína | zábavní parky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejstarší hrad, kde dosud někdo bydlí? Windsor šlape na paty Pražskému…

17.08.2018 10:00 Jméno Windsor nese britský královský rod o něco málo více než sto let, ale vždy tomu tak nebylo.…

Smrtící útok žraloka vystrašil Čechy, hledají jiné destinace v Egyptě

14.08.2018 10:45 Praha - Po smrtícím útoku žraloka klesá zájem Čechů o dovolenou v egyptském letovisku Marsá Alam.…

Evropská města se "opevňují" proti turistům, opatření zavedla i pohádková…

11.08.2018 19:49 Aktualizováno Řím/Madrid - Minulý rok na řadě míst vypukly protesty proti turistům. Velká evropská města se letos…

Surfing, hory nebo luxusní hotely. Podívejte se na netradiční a…

09.08.2018 14:41 Praha - Dovolená nemusí znamenat jen opalování u bazénu. Léto si můžete užit i bez all inclusive…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama