Letním dovoleným odzvonilo. Víme, kam to Čechy táhne na podzim

Praha - Škola už je v plném proudu, což pro většinu lidí znamená jediné – konec letních dovolených. Ačkoliv cestovní kanceláře obnovily lety do neklidem zmítaného Egypta, pozornost všech se postupně obrací na podzimní turistickou sezonu. A kam to Čechy nejvíc táhne?

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

„Trendem posledních let je trávit více kratších dovolených v průběhu roku. Češi vyrážejí nejen na letní pobytový zájezd a v zimě lyžovat, ale chtějí také poznávat a především něco zažít," říká Kateřina Petříčková, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Příkladem oblíbených zážitkových zájezdů mohou být cesty za evropskými slavnostmi, na světové výstavy a veletrhy. Například do Benátek na slavnosti gondol a výstavu Bienále, do Milána na operu v La Scale nebo na Zahradní a gastronomický festival v Německu či Oktoberfest v Mnichově. „Rychle rostoucí zájem pozorují cestovky u zájezdů zaměřených na gastronomii a ochutnávky vína. Místo turistického průvodce doprovází klienty na takových exkurzích i someliéři," doplnila Petříčková.

Pro své podzimní cestování (autobusem i letecky) obvykle využívají Češi prodloužených víkendů, které se jim díky státním svátkům nabízí. V letošním roce jsou proto takřka vyprodané poznávací zájezdy a eurovíkendy do evropských metropolí v termínu kolem 28. října, který vychází na pondělí.

Na kratší pobyt (do 3 nocí) vycestuje na podzim za hranice až 150 tisíc Čechů, na delší dovolenou (4 noci a více) se vypraví v průměru okolo 750 tisíc rezidentů. Typickým produktem cestovních kanceláří jsou autobusové zájezdy za poznáním, nejvíce vyhledávané klientelou středního věku a seniory v cenové relaci do 7000 korun za zájezd.

Témata: dovolená | Podzim
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtící útok žraloka vystrašil Čechy, hledají jiné destinace v Egyptě

14.08.2018 10:45 Praha - Po smrtícím útoku žraloka klesá zájem Čechů o dovolenou v egyptském letovisku Marsá Alam.…

Evropská města se "opevňují" proti turistům, opatření zavedla i pohádková…

11.08.2018 19:49 Aktualizováno Řím/Madrid - Minulý rok na řadě míst vypukly protesty proti turistům. Velká evropská města se letos…

Surfing, hory nebo luxusní hotely. Podívejte se na netradiční a…

09.08.2018 14:41 Praha - Dovolená nemusí znamenat jen opalování u bazénu. Léto si můžete užit i bez all inclusive…

Medvědi útočí ve velkém. Trhají stany i s turisty, chtějí něco k snědku

09.08.2018 08:26 Bukurešť - Na turisty číhá během dovolené nejedno nebezpečí, konkrétně v Rumunsku jsou to medvědi.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama