Obrovské riziko pro Čechy na dovolené u moře: Jedovatí ježci

Praha - Zažívací potíže, alergie nebo bodnutí mořským ježkem jsou nejčastější pojistné události, které hlásí klienti pojišťovny Triglav. Alarmující je přitom nejnovější statistika. Oproti loňskému létu se totiž počet nemocných a zraněných Čechů zvýšil více než dvakrát.

Přidejte svůj názor

Dominikánská republika

„Doporučuji nepodceňovat i zdánlivě malicherné situace a obrátit se na asistenční službu, kde vám nejlépe poradí. Například bodnutí mořským ježkem, které patří k nejčastějším potížím, není dobré podceňovat," konstatuje generální ředitel pojišťovny Petr Baný.

Šlápnutí na ježka není přes škubání koutků žádná legrace. Ze známých šesti tisíc druhů mořských ježků jich 80 vytváří jed, většinou v Indopacifické oblasti a v Karibiku.

Ostny těchto živočichů mohou být tak dlouhé, že jimi propíchnou i boty. Když na něj špatně šlápnete a osten pronikne do kloubu, můžete se těšit na zánět kloubní výstelky a velké krvácení. A když vám kousek zůstane vevnitř, očekávejte chronický zánět. Když budete mít doopravdy smůlu a propíchne vás více než patnáct ostnů najednou, může nastat i celková otrava, ze které vám ochrnou svaly.

Pokud se dostanete na území Evropské unie do situace, která vyžaduje lékařské ošetření nebo hospitalizaci, je nutné mít u sebe Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ten zajistí potřebnou lékařskou pomoc v rozsahu závislém od poměrů dané země. Zdravotní péče však není v zemích EU bezplatná, pokud tedy nemáte pojištění, připravte se na drahé účty. Například léčení zažívacích potíží v Řecku vyjde na 70 až 150 eur, v Chorvatsku až na 300 kun (více než 1000 korun).

Témata: dovolená | zdraví | češi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejstarší hrad, kde dosud někdo bydlí? Windsor šlape na paty Pražskému…

17.08.2018 10:00 Jméno Windsor nese britský královský rod o něco málo více než sto let, ale vždy tomu tak nebylo.…

Smrtící útok žraloka vystrašil Čechy, hledají jiné destinace v Egyptě

14.08.2018 10:45 Praha - Po smrtícím útoku žraloka klesá zájem Čechů o dovolenou v egyptském letovisku Marsá Alam.…

Evropská města se "opevňují" proti turistům, opatření zavedla i pohádková…

11.08.2018 19:49 Aktualizováno Řím/Madrid - Minulý rok na řadě míst vypukly protesty proti turistům. Velká evropská města se letos…

Surfing, hory nebo luxusní hotely. Podívejte se na netradiční a…

09.08.2018 14:41 Praha - Dovolená nemusí znamenat jen opalování u bazénu. Léto si můžete užit i bez all inclusive…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama