Aby dovolená nebyla pro alergika peklo. Důležité informace

Praha - Konečně pár dní volna! Dovolená je tady, říkají si mnozí z vás. Ale kam vyrazit, když trpíme alergií? Je třeba hotelový bufet vhodným místem pro ty, co trpí alergií na některé druhy potravin? A jak může číšník v restauraci vědět, že už jen malé množství oříšků u vás vyvolá záchvat? Přinášíme pár tipů, kam se nemusíte bát vyrazit.

Přidejte svůj názor

Nejvhodnější cíle pro alergiky na pyly

Jednoznačně někam do vysokých hor, kde je „nebezpečí" pylů přece jen menší. Od července se ve výškách nad 2000 metrů téměř žádné nevyskytují. Ideálním místem pro tento typ alergiků jsou rovněž regiony na pobřeží, kde vítr fouká od moře (například celé pobřeží Atlantiku).

Kam by měli vyrazit alergici na domácí prach a roztoče?

Také pro tento typ jsou nejvhodnější vysoké hory, neboť prach v chladném vzduchu nad 1800 metrů nepřežije. Nedoporučuje se vůbec moře, kde vlhké a teplé klima naopak přeje roztočům.

Co je nutné zajistit před cestou na dovolenou?

Rozhodně zajít k lékaři a poradit se s ním, které léky si máte vzít s sebou (sprej na astma, antihistaminika), nezapomeňte na to, na jak dlouho jedete, aby vám balení vydrželo. Důležité je, abyste své léky měli vždy po ruce – v příručním zavazadle.

Nezapomeňte na průkaz alergika – obstarejte si ho u lékaře. Tak bude mít doktor v místě vašeho pobytu dovolené – pokud budete potřebovat ošetření – rychle veškeré informace.

Ti, co trpí alergií na některé potraviny, by si měli zjistit, zda hotel, kde se chtějí ubytovat, nabízí pro ně vhodné jídlo. Navíc lidé rádi ochutnávají tamější stravu, alergici by se měli informovat, jaké přísady v pokrmech jsou. Navíc číšník v restauraci například nemůže tušit, že například sebemenší dávka oříšků v pokrmu u vás může vyvolat nebezpečnou reakci. Proto mu raději řekněte, na co jste alergičtí a zeptejte se, který pokrm je pro vás vhodný.

Na co si dát pozor při ubytování

Hned po příjezdu se v hotelu zeptejte, zda nejsou na pokoji květiny nebo rostliny, které nesnášíte jako alergici, zda tam nejsou koberce, popřípadě zda v hotelu nejsou domácí zvířátka.

Jak se vypořádat se sluneční alergií?

Je to jedna z nejtypičtějších alergií. Citlivá kůže reaguje tak, že se vytvoří červené skvrny, pupínky atd. Je nutné, abyste měli po ruce vhodné oblečení – lehké, vzdušné, bavlněné a samozřejmě krémy s vysokým ochranným faktorem.

Témata: alergie | dovolená
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtící útok žraloka vystrašil Čechy, hledají jiné destinace v Egyptě

14.08.2018 10:45 Praha - Po smrtícím útoku žraloka klesá zájem Čechů o dovolenou v egyptském letovisku Marsá Alam.…

Evropská města se "opevňují" proti turistům, opatření zavedla i pohádková…

11.08.2018 19:49 Aktualizováno Řím/Madrid - Minulý rok na řadě míst vypukly protesty proti turistům. Velká evropská města se letos…

Surfing, hory nebo luxusní hotely. Podívejte se na netradiční a…

09.08.2018 14:41 Praha - Dovolená nemusí znamenat jen opalování u bazénu. Léto si můžete užit i bez all inclusive…

Medvědi útočí ve velkém. Trhají stany i s turisty, chtějí něco k snědku

09.08.2018 08:26 Bukurešť - Na turisty číhá během dovolené nejedno nebezpečí, konkrétně v Rumunsku jsou to medvědi.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama