Pozor na objednávky letenek. Malá chybička a cesta končí v letištní hale

Praha - Rozhodli jste se pro dovolenou bez cestovní kanceláře? Ušetříte, ale čekají na vás mnohá úskalí. Především byste měli být pozorní při objednávání letenek. Pokud se vám do rezervace vloudí malá chybička, místo cesty za hranice všedních dnů můžete skončit v letištní hale.

Přidejte svůj názor

Letiště Václava Havla Praha

Mezi nejčastější chyby, které se při objednání letenek objevují, jsou nepřesnosti ve jménech. Vždy je zásadní uvést přesné jméno a příjmení, tak jak je v cestovním dokladu. Často při rezervaci v zadávání jmen se uvede „Jarka Novotná" či „Láďa Novák", jenže v pase je uvedeno „Jaroslava Novotná" či „Ladislav Novák". Pokud tomu tak není, cestující není připuštěn k přepravě!

Pozor i na správné pořadí křestního jména a příjmení. Letecké společnosti také neakceptují letenky, na kterých je uveden akademický titul. Tedy cestující s letenkou, která bude v kolonce "jméno" obsahovat například: RNDr. Ivo Šebela, CSc., také nebude připuštěn k přepravě.

Lidé by si měli dát pozor na to, zda do zemí, které si vybrali pro svou dovolenou, či přestupních destinacích není vízová povinnost. Pokud poletíte do Kanady s přestupem v New Yorku, musíte mít kromě kanadského víza také tzv. dokument ESTA potřebný pro vstup na území USA. A to i bez ohledu na to, že neopustíte tranzitní prostor a na letišti v New Yorku strávíte pár desítek minut.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtící útok žraloka vystrašil Čechy, hledají jiné destinace v Egyptě

14.08.2018 10:45 Praha - Po smrtícím útoku žraloka klesá zájem Čechů o dovolenou v egyptském letovisku Marsá Alam.…

Evropská města se "opevňují" proti turistům, opatření zavedla i pohádková…

11.08.2018 19:49 Aktualizováno Řím/Madrid - Minulý rok na řadě míst vypukly protesty proti turistům. Velká evropská města se letos…

Surfing, hory nebo luxusní hotely. Podívejte se na netradiční a…

09.08.2018 14:41 Praha - Dovolená nemusí znamenat jen opalování u bazénu. Léto si můžete užit i bez all inclusive…

Medvědi útočí ve velkém. Trhají stany i s turisty, chtějí něco k snědku

09.08.2018 08:26 Bukurešť - Na turisty číhá během dovolené nejedno nebezpečí, konkrétně v Rumunsku jsou to medvědi.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama