Opalujete se nahoře bez? Víte, v čem riskujete?

Praha - Pohybovat se na plážích s minimem textilu na těle nebo zcela bez něj, by se mohlo při letošní dovolené v některých destinacích vymstít. Strážci pořádku mohou napálit mastnou pokutu nebo "hříšníky" vykázat. Podívejte se na nejoblíbenější turistická místa a zjistěte, jaké plavky si tam můžete vzít.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zatímco v Bulharsku jako dámský koupací úbor vyhovují tanga a na horním dílu plavek nikdo netrvá, v některých zemích mohou považovat za nemravné i bikiny. V jednom z emirátů SAE - Rás al-Chajma - jejich nošení na veřejných plážích nedávno dokonce zakázali a v bikinách je tam vstup možný pouze na pláže hotelové.

"Obecně platí, že i v zemích s přísnějšími pravidly bývá na hotelových plážích mírnější režim než na těch veřejných," uvedl Petr Šatný z cestovní kanceláře Alexandria. Globalizace se projevuje ve všech průmyslových odvětvích a turistický průmysl samozřejmě není výjimkou. Ale vstřícnost má své meze. Někdy tvrdě naráží na místní kulturní a náboženské zvyklosti.

"Opalování nahoře bez by mohlo být problémem v Egyptě nebo v Turecku," upozorňuje Šatný. Každodenní život v těchto převážně islámských zemích se sice neřídí jen náboženstvím, jeho vliv je přesto velmi silný.

V Řecku turistky mohou odložit vrchní díl plavek zcela bez obav. Křesťanská tradice obecně nepředstavuje v oblasti plážové módy takové omezení jako muslimská. Ale i zde platí, že především na menších ostrovech mohou být místní obyvatelé konzervativnější a přestože vás nikdo nezatkne, ani nezaplatíte pokutu, opalování a vodní radovánky bez horního dílu plavek není nejvhodnější.

Opačným příkladem může být silně katolická Brazílie. Co všechno se ještě dá považovat za plavky, ukazuje každoročně karneval v Riu. Na tamějších nudistických plážích si dávají dostaveníčko naháči z celého světa.

"Vždycky je lepší se před odjezdem informovat a neriskovat střet s odlišným pohledem na otázky morálky," doporučují zástupci cestovních kanceláří. Pokud si nejste jistí, prostě se po příchodu na pláž rozhlédněte a přizpůsobte své (ne)oblečení většině.

Témata: dovolená | ženy
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtící útok žraloka vystrašil Čechy, hledají jiné destinace v Egyptě

14.08.2018 10:45 Praha - Po smrtícím útoku žraloka klesá zájem Čechů o dovolenou v egyptském letovisku Marsá Alam.…

Evropská města se "opevňují" proti turistům, opatření zavedla i pohádková…

11.08.2018 19:49 Aktualizováno Řím/Madrid - Minulý rok na řadě míst vypukly protesty proti turistům. Velká evropská města se letos…

Surfing, hory nebo luxusní hotely. Podívejte se na netradiční a…

09.08.2018 14:41 Praha - Dovolená nemusí znamenat jen opalování u bazénu. Léto si můžete užit i bez all inclusive…

Medvědi útočí ve velkém. Trhají stany i s turisty, chtějí něco k snědku

09.08.2018 08:26 Bukurešť - Na turisty číhá během dovolené nejedno nebezpečí, konkrétně v Rumunsku jsou to medvědi.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama