Byli jste už v Hurghadě?

Praha - Možná už pomalu plánujete dovolenou na příští léto a uvažujete, kam byste se vybrali.

Přidejte svůj názor

Co řeknete na příjemnou dovolenou někde do Egypta? Mohla by to být například dovolená do Hurghady. I nabídka na letenky.sk je určitě velmi zajímavá. Možná si řeknete, proč právě Egypt? V současnosti je jedním z nejoblíbenějších turistických oblastí na světě. Je to velmi fascinující orientální země s nejslavnějšími stavbami a památkami dávno minulých dob. Je zahalena záhadami a mystikou, je zemí velkých protikladů - rozpáleného pouštního písku a životadárného Nilu.

Egypt má vynikající klimatické podmínky s minimálními srážkami, asi proto sem velmi rádi cestují turisté ze všech koutů světa během celého roku. Říká se o něm, že je darem Nilu pro jeho úrodné oblasti, proto se největší koncentrace obyvatelstva soustřeďuje právě při jeho březích.

Hlavním městem je Káhira, najdete zde moderní budovy, které se prolínají s hliněnými domy, provozované auta i povozy s osly. Jako houby po dešti zde vznikají nové přímořská letoviska, které lákají své návštěvníky novými hotely, krásným koupáním a fantastickými službami.

Mezi nejpřitažlivější zajisté patří: pyramidy, Sfinga, chrámy v Luxoru a Karnaku, archeologická lokalita Abú Simbel. Když se sem rozhodnete jít určitě nebudete litovat. Podmínky a příležitosti pro odpočinek, ale i vyžití si zde najdou mladí i starší návštěvníci. V některých oblastech možná budete muset použít tlumočení, ale zajisté se tu dá domluvit i anglicky. Při procházkách na těchto krásných místech, jistě natrefíte na množství kavárniček a restaurací, kde se můžete zastavit a dát si skleničku chutného vína či šálek dobré kávy. A zajisté zde najdete i množství malých obchůdků, kde si můžete zakoupit nějaký suvenýr na památku, například nějaký zajímavý šperk.

Témata: dovolená | Egypt
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejstarší hrad, kde dosud někdo bydlí? Windsor šlape na paty Pražskému…

17.08.2018 10:00 Jméno Windsor nese britský královský rod o něco málo více než sto let, ale vždy tomu tak nebylo.…

Smrtící útok žraloka vystrašil Čechy, hledají jiné destinace v Egyptě

14.08.2018 10:45 Praha - Po smrtícím útoku žraloka klesá zájem Čechů o dovolenou v egyptském letovisku Marsá Alam.…

Evropská města se "opevňují" proti turistům, opatření zavedla i pohádková…

11.08.2018 19:49 Aktualizováno Řím/Madrid - Minulý rok na řadě míst vypukly protesty proti turistům. Velká evropská města se letos…

Surfing, hory nebo luxusní hotely. Podívejte se na netradiční a…

09.08.2018 14:41 Praha - Dovolená nemusí znamenat jen opalování u bazénu. Léto si můžete užit i bez all inclusive…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama