Surfing, hory nebo luxusní hotely. Podívejte se na netradiční a nejlevnější rekreační destinace

Praha - Dovolená nemusí znamenat jen opalování u bazénu. Léto si můžete užit i bez all inclusive stravování či luxusních hotelových komplexů. Podle Asociace českých cestovních kanceláři do žebříčku nejnavštěvovanějších destinací, kam Češi jezdí nejvíc, patří Chorvatsko, Itálie a nově i Turecko a Egypt, který se pyšní především kvalitou servisu. Podívejte se na místa, která nejsou tak populární mezi běžnými turisty, od tradičních destinací se navíc liší v nižší ceně.

Přidejte svůj názor

Levná a luxusní dovolená? To není mýtus

Podle serveru Skyscanner mezi nejlevnější rekreační destinace patří například Indie, Kuba, Thajsko či běžnější pro Evropu Bulharsko a Černá Hora. Server na základě podrobnější cenové analýzy, ve které srovnával cenu letenek, ubytování a stravování, sestavil seznam nejlevnějších dovolenkových destinací. Zatímco nejdražšími jsou tradičně France, Sever Itálie a středomořské ostrovy.

Za levnou a zároveň originální dovolenou nemusíte letět do Indie. Nyní se zaměříme na destinace, které nejsou zcela tradiční mezi turisty a zároveň mohou návštěvníkům nabídnout nové letní zážitky.

Albánie

Nejlepší destinace pro cestovatele, který se chce podívat na Balkán, ale nechce jet do drahého Řecka. Dnes Albánie aktivně vyvíjí rekreační a turistický byznys, investuje do infrastruktury a láká nové turisty. Albánie má vysoký perspektivní turistický potenciál, velké množství památek a příjemné počasí v průběhu celého roku. Významnou turistickou lokalitou je například město Drač a riviéra mezi Vlorou a Sarandou.

img-responsive

Albánie | foto: Pixabay

 

Portugalsko

Bude vyhovovat zastáncům klidnější dovolené. Najdete zde nejkrásnější pláže Evropy, romantické výhledy moderního velkoměsta a pro milovníky extrémnějšího odpočinku Portugalsko může nabídnout surfing v obřích vlnách.  Surfing v Portugalsku probíhá v jednom z nejznámějších surfových regionů Evropy – v Peniche nedaleko hlavního města.

img-responsive

Cabo de Roca, Portugalsko | foto: Wikipedia

 

Gruzie

Gruzie může turistům nabídnout jak dechberoucí horské masivy Kavkazu, tak i exotickou dovolenou u moře s bazénem a luxusním servisem, a to všechno za překvapivě nízkou cenu. Skoro polovina obyvatelstva pracuje v zemědělství, Gruzie je stále převážně zemědělský stát. Nic nemění na tom, že cestovní ruch zde zažívá velkou renesanci díky výjimečné místní atmosféře a nízkým cenám. Nejpopulárnější rekreační destinací je přímořské město Batumi, které se ničím neliší od moderních evropských měst.  

img-responsive

Tbilisi, Gruzie | foto: Pixabay

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtící útok žraloka vystrašil Čechy, hledají jiné destinace v Egyptě

14.08.2018 10:45 Praha - Po smrtícím útoku žraloka klesá zájem Čechů o dovolenou v egyptském letovisku Marsá Alam.…

Evropská města se "opevňují" proti turistům, opatření zavedla i pohádková…

11.08.2018 19:49 Aktualizováno Řím/Madrid - Minulý rok na řadě míst vypukly protesty proti turistům. Velká evropská města se letos…

Medvědi útočí ve velkém. Trhají stany i s turisty, chtějí něco k snědku

09.08.2018 08:26 Bukurešť - Na turisty číhá během dovolené nejedno nebezpečí, konkrétně v Rumunsku jsou to medvědi.…

Turisté kradou z pláží písek. Sardinie jim vyhlásila válku

09.08.2018 08:13 Řím - Turisté z pláží na Sardinii odvážejí na památku písek, což poškozuje životní prostředí tohoto…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama