Nejšílenější vodní skluzavky světa. Měli byste odvahu?

Tobogány jsou oblíbenou atrakcí všech aquaparků. Ne každý se však spokojí s něčím obyčejným, co najdete v každém druhém bazénu. V článku najdete nejvíc vzrušující tobogány na světě. A tyto skluzavky budou spíše pro dospělé, ne pro děti.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tobogán - ilustrační foto

Leap of Faith (Bahamy)

Jméno skluzavky se doslova překládá jako „skok důvěry“. A název opravdu sedí. Tato skluzavka v zábavním parku Paradise Island Resort je stylizovaná jako mayský chrám. Plavci sjedou po osmnáctimetrové prudké skluzavce, na jejímž konci vklouznou do průsvitného potrubí.

V potrubí projedou skrze bazén, v němž plavou žraloci fouskatí a žraloci Perezovi. Člověk tak musí jen doufat, že plast potrubí vydrží, aby se z něho nestala lahodná svačinka. Pro odvážné jsou však žraloci příjemně vzrušujícím zakončením skluzu.

Insano (Brazílie)

Tuto téměř 40 metrů dlouhou skluzavku najdete v zábavním parku Beach Park. Slovo „insano“ je portugalský výraz pro přídavné jméno „šílený“. A šílený musí být každý, kdo si na tuto atrakci troufne. Skluzavka je tak prudká, že většina jezdců se ani nedotkne koryta, dokud nejsou prakticky dole.

Brain Wash (USA)

Tato skluzavka v zábavním parku v Orlandu nevypadá nijak zajímavě. Dokud se nedostanete dovnitř. Atmosféru utváří světelné a zvukové efekty, které z poměrně obyčejné atrakce dělají něco vzrušujícího. Po šestnáctimetrovém sjezdu lidé vklouznou do trychtýře. Vše doplňují elektrizující zvuky a problikávající světla.

Boeing 747 (USA)

Vodní park Wings and Waves je zábavně-vzdělávací areál spojený s muzeem letectví, který se nachází v Oregonu. Skluzavka Boeing 747 je jedinečná v tom, že návštěvníci svůj sjezd začínají ve skutečném Boeingu, který byl předělaný na skluzavku.

Verrückt (USA)

Tato skluzavka stojí v zábavním parku Schlitterbahn v Kansas City. Od minulého roku je tato atrakce zavřená kvůli smrti desetiletého Caleba Schwaba 7. srpna. Německý název „verrückt“ znamená šílený a překlad je rozhodně přesný. Nikdo zatím Verrückt nerozložil, takže jednapadesátimetrová skluzavka slouží jako smutná připomínka na smrt.

Happy Magic Water Cube (Čína)

Po letních olympijských hrách v Pekingu se Čína rozhodla proměnit olympijské Vodní centrum v barevný aquapark plný barevných světel, zvukových efektů a vzrušujících skluzavek. Happy Magiv Water Cube je nyní atrakcí se 13 skluzavkami, divokou řekou či lázněmi. Mezi skluzavky patří Bullet Bowl, Speed Slide a Tornado.

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí je Aqueloop. Tato skluzavka nabízí dvanáctimetrový volný pád, než se dostanete k vodě. Podle návštěvníků je tato zkušenost podobná bungee-jumpingu.

Scorpion’s Tail (USA)

V aquaparku Noah’s Ark ve Wisconsinu mohou návštěvníci navštívit tento „štíří ocas“. Tato skluzavka je dlouhá 121 metrů, kdy se lidé potrubím řítí rychlostí až 30 metrů za sekundu. Název Scorpion’s Tail si atrakce zasloužila svým zatočením, tobogán vytvoří smyčku.

Zajímavým prvkem je však spíše moment překvapení. Tobogán nefunguje na principu, že si lidé vlezou dovnitř a rozhodnou se, kdy se odrazí. Návštěvník si vleze do kabinky, kde ho personál zavře. Personál se pak ujistí, že v tobogánu proudí dostatek vody a že předchozí jezdec je bezpečně mimo tobogán. Pak stiskne tlačítko a propadne se pod vámi podlaha.

The Cyclone (Kanada)

Tato první vodní smyčka v Kanadě se nachází ve World Waterpark. Jedná se o vnitřní aquapark, aby si lidé mohli tobogán užít celoročně. I na této atrakci se návštěvník propadne padacími dveřmi a nejdříve padá, aby nabral rychlost k překonání smyčky.

Jedná se o jednu z nejextrémnějších skluzavek v Kanadě a v rámci bezpečnosti je vstup omezený. Abyste se mohli na Cylonu svézt, musíte být starší než 10 let, vážit mezi 40 a 136 kilogramy a měřit minimálně metr třicet.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nový Zéland praská ve švech, zahraniční turisté budou platit daň

15.06.2018 14:39 Wellington - Nový Zéland, který má 4,9 milionů obyvatel, navštívilo za 12 měsíců do konce letošního…

Rodina zaplatila 75 tisíc za luxusní dovolenou. V oblíbeném letovisku na…

14.06.2018 14:40 Antalya - Maria a Paul Bryantovi z Bristolu ve Velké Británii si chtěli užít se svými dvěma dětmi…

Loni zemřelo na dovolené v zahraničí 101 Čechů, nejvíc starostí je v…

12.06.2018 14:24 Praha - V loňské turistické sezoně zemřelo v zahraničí 101 Čechů, což je pokles o sedm proti sezoně…

Dovolená za dveřmi: V kterých státech jde o život? Slovensko už vydalo…

12.06.2018 14:13 Bratislava - Letní turistická sezóna je za dveřmi a slovenské ministerstvo zahraničí vydalo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama