Jak ušetřit peníze při cestování? Poradíme vám!

Praha - Není to ohrané klišé, ale naprostá pravda - cestovat může každý. Jen musí přizpůsobit svůj plán současné finanční situaci. Bez peněz jsou možnosti sice omezené, ale jsou.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

„No money, no funny“ to se sice říká, ale není to až tak docela pravda. Cestovat můžete i s absolutním minimem finančních prostředků. Abyste mohli poznat svět, nemusí být milionáři. Jde to i jinak. Musíte ale nad cestou více přemýšlet

Jak se na místo určení dopravit? Asi nejjednodušší je zkusit štěstí a nechat se najmout například na zaoceánskou loď. Získáte práci, díky které procestujete svět a navíc vyděláte peníze na další cesty. Práce na těchto lodích jsou náročné jak psychicky, tak fyzicky a určitě nejsou pro každého. Je to ale na druhou stranu velmi jednoduchá cesta, jak vidět světa kraj a nebude vás to stát ani korunu.

Pokud nejste typ na lodní život, choďte pěšky, stopujte. Možná tomu zatím nevěříte, ale pěšky můžete ujíst opravdu neskutečné vzdálenosti a navíc zadarmo. Potřebujete jen vstupní investici a to jsou boty. Musíte ale vlastnit o dostatečnou dávku odvahy a kuráže, bez té to nepůjde.

Pokud se rozhodnete pro stopování, buďte zvláště obezřetní. Apriori cestujte s rodinami s dětmi anebo staršími lidmi. A nejlépe cestujte ve dvou, protože ve dvou se to lépe táhne.

A dále je tu ubytování. Zcela určitě zapomeňte hotely či penziony. Dejte přednost ubytování v soukromí, hostelech či kempech. Ano, nějaké peníze to stát bude, ale minimum. Před odjezdem si vytvořte mapu ubytovacích zařízení tohoto typu a poté se už jen přemisťujte na ověřená místa. Předem si můžete zjistit i ceny a uspořádat si tak váš rozpočet.

Nevažte se na konkrétní datum. Pokud se rozhodnete, jeďte. Buďte flexibilní.

Na cesty si sbalte své jídlo, které se dá lehko připravit. Omezte konzumaci večeří a obědů v restauracích. Může z toho být opravdu velká položka.

Vyhněte se drahým zemím, mezi které patří Švýcarsko, Velká Británie, Francie, Austrálie, Norsko, Israel nebo Dánsko. To jsou země, kde utratíte například jen za potraviny trojnásobek než v České republice. Zvolte tedy raději jiný směr.

Cestování bez peněz není vlastně špatná myšlenka. Člověk má čas být sám se sebou a uvědomit si priority. Najednou zjistíte, že velké množství věcí vůbec nepotřebujete a vystačíte si s málem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtící útok žraloka vystrašil Čechy, hledají jiné destinace v Egyptě

14.08.2018 10:45 Praha - Po smrtícím útoku žraloka klesá zájem Čechů o dovolenou v egyptském letovisku Marsá Alam.…

Evropská města se "opevňují" proti turistům, opatření zavedla i pohádková…

11.08.2018 19:49 Aktualizováno Řím/Madrid - Minulý rok na řadě míst vypukly protesty proti turistům. Velká evropská města se letos…

Surfing, hory nebo luxusní hotely. Podívejte se na netradiční a…

09.08.2018 14:41 Praha - Dovolená nemusí znamenat jen opalování u bazénu. Léto si můžete užit i bez all inclusive…

Medvědi útočí ve velkém. Trhají stany i s turisty, chtějí něco k snědku

09.08.2018 08:26 Bukurešť - Na turisty číhá během dovolené nejedno nebezpečí, konkrétně v Rumunsku jsou to medvědi.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama