Dovolená v Evropě je v ohrožení: Které země nejsou bezpečné? Mapa

Praha - Jet na dovolenou snad nikdy nebylo rizikovější než letos. Hrozba terorismu se nese celou Evropou a člověk si nemůžu být stoprocentně jistý takřka nikde. Nejnovější mapa britského ministerstva zahraničí ukazuje, kde je v Evropě nejbezpečněji.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

Bezpečnost je možná tím nejdůležitějším kritériem, podle kterého lidé v současnosti vybírají dovolenkové destinace. Hrozba terorismu se už totiž netýká jen arabských zemí či Spojených států, v ohrožení jsou také Evropa.

Britské ministerstvo zahraničí sestavilo mapu (zde), která ukazuje, jaké riziko vám v jednotlivých státech hrozí. Píše o tom britský web Express. Největšímu nebezpečí se podle Britů vystavujete v západní Evropě. Jedná se o země, kde už v minulosti teroristé zaútočili.

Naopak nejbezpečnější pro vás bude, když zůstanete o prázdninách doma. Česká republika je, podle mapy, zemí, kde vám téměř žádné riziko nehrozí. Bez obav se můžete vydat také třeba do Polska nebo do Pobaltí. Jistou hrozbu ale vidí Britové na sousedním Slovensku, které je jedním z nejoblíbenějších míst Čechů na dovolenou.

Největšími hrozbami jsou teroristé s puškami či nastražené výbušniny. Například ve Španělsku policie v loňském roce odhalila několik buněk, které verbovaly bojovníky do Sýrie a Iráku. Ve Francii zase platí speciální bezpečnostní opatření od loňských útoků v Paříži. Stejná je situace také v Belgii.

Ani v Řecku, které je zmítáno ekonomickou krizí, není pro turisty úplně bezpečno. Demonstranti už několikrát napadli vládní a diplomatické budovy a nepokoje se odehrávaly i v nákupních centrech. Dobrou zprávu ale mají Britové pro milovníky Chorvatska, ze zemí u Středozemního moře patří mezi ty bezpečnější.

Témata: dovolená | Terorismus
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejstarší hrad, kde dosud někdo bydlí? Windsor šlape na paty Pražskému…

17.08.2018 10:00 Jméno Windsor nese britský královský rod o něco málo více než sto let, ale vždy tomu tak nebylo.…

Smrtící útok žraloka vystrašil Čechy, hledají jiné destinace v Egyptě

14.08.2018 10:45 Praha - Po smrtícím útoku žraloka klesá zájem Čechů o dovolenou v egyptském letovisku Marsá Alam.…

Evropská města se "opevňují" proti turistům, opatření zavedla i pohádková…

11.08.2018 19:49 Aktualizováno Řím/Madrid - Minulý rok na řadě míst vypukly protesty proti turistům. Velká evropská města se letos…

Surfing, hory nebo luxusní hotely. Podívejte se na netradiční a…

09.08.2018 14:41 Praha - Dovolená nemusí znamenat jen opalování u bazénu. Léto si můžete užit i bez all inclusive…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama