Park plný penisů: Do bizarní rezervace děti raději neberte

Soul - Do jihokorejského parku Haesindang děti na piknik asi nevezmete. Dekorace totiž tvoří sochy penisů, které ale slouží i jako lavičky nebo informační cedule. Za desítkami falických symbolů se skrývá zvláštní legenda.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

V Jižní Koreji se nachází jeden z nejbizarnějších parků na světě. V rezervaci Haesindang u vesnice Sinnam se červenají hlavně ženy, je totiž plný falických symbolů (zde). Návštěvníci v něm najdou sochy penisů (zde) všech tvarů i barev, na některých si můžete posedět, jiné zase skrývají poučení.

Parkem zní často smích, k jeho založení se však pojí tragická legenda. Rybář Haesindang nechával svou snoubenku na pobřeží na kamenech, zatímco lovil. Jednou ale přišla velká bouře a Aebawi se v moři utopila. Od té doby vesničané nechytli žádnou rybu, což brali jako pomstu zemřelé panny.

Od hladomoru je ale zachránila náhoda. Jednoho dne se místní rybář do moře vymočil a pak několik ryb chytil. To bylo podle vesničanů znamení, že dívku potěšil pohled na mužský úd a lovci na oplátku darovala ryby.

Podél pobřeží proto začali místní vztyčovat sochy penisů, aby panně udělali radost. Na oslavu plodnosti a připomenutí dívčiny památky také dvakrát ročně pořádají slavnosti, při nichž vyřezávají a staví další sochy mužských genitálií. Skála u pobřeží byla pojmenována Aebawina.

Park Haesindang nepatří mezi nejnavštěvovanější turistická místa v Jižní Koreji, návštěvníci se v něm ale určitě pobaví. Pohled na postarší dámu objímající obří penis dokáže na tváři vykouzlit úsměv i zprostředkovaně.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejstarší hrad, kde dosud někdo bydlí? Windsor šlape na paty Pražskému…

17.08.2018 10:00 Jméno Windsor nese britský královský rod o něco málo více než sto let, ale vždy tomu tak nebylo.…

Smrtící útok žraloka vystrašil Čechy, hledají jiné destinace v Egyptě

14.08.2018 10:45 Praha - Po smrtícím útoku žraloka klesá zájem Čechů o dovolenou v egyptském letovisku Marsá Alam.…

Evropská města se "opevňují" proti turistům, opatření zavedla i pohádková…

11.08.2018 19:49 Aktualizováno Řím/Madrid - Minulý rok na řadě míst vypukly protesty proti turistům. Velká evropská města se letos…

Surfing, hory nebo luxusní hotely. Podívejte se na netradiční a…

09.08.2018 14:41 Praha - Dovolená nemusí znamenat jen opalování u bazénu. Léto si můžete užit i bez all inclusive…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama