Lidé budou v zimě cestovat hlavně za poznáním

Praha - Na poznávací zájezdy do exotických zemí sází v zimní sezoně cestovní kancelář Exim Tours. Pro agenturu Mediafax to ve čtvrtek uvedl obchodní ředitel společnosti Jan Koláčný.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Cestovní kancelář Exim Tours vstupuje do zimní sezony se střízlivými očekáváními v segmentu exotických dovolených i lyžařských zájezdů. Podle Koláčného společnost očekává, že vývoj bude podobný jako v minulém roce.

„Lidé vloni cestovali do vzdálenějších destinací i přes nepříznivý vývoj ekonomiky. Bylo ale znát, že pečlivěji vybírají, kam cestovat a za kolik. Celkově vzrůstá procento poznávacích zájezdů na úkor pobytových. Když už se lidé dostanou na druhý konec světa, chtějí z destinace poznat co nejvíc. Proto jsme letos rozšířili nabídku poznávacích programů,“ uvedl pro Mediafax Koláčný.

V případě lyžařských zájezdů nečeká vedení Eximu žádné zásadní změny. Přitom například konkurenční CK Fischer očekává u lyžařských zájezdů nárůst prodejů až o 40 procent.

„Očekávání některých touroperátorů jsou v segmentu lyžařských zájezdů velmi vysoká. Podle mne je tento trh již nasycen. Neočekávám, že by se právě zde našlo něco průlomového,“ uvedl Koláčný

Střízlivý výhled na nadcházející sezonu lyžování a exotiky má i Petr Šujan, obchodní ředitel leteckého dopravce Travel Service, se kterým Exim na exotických zájezdech spolupracuje.

„Myslím, že zimní sezona dopadne dobře. Cestovní kanceláře zvolily střídmý přístup, nenavyšovaly příliš kapacity. Pokud jde o exotiku, jsme plni očekávání, protože po událostech, které ovlivnily letní sezonu je vývoj obtížně předvídatelný,“ uvedl pro Mediafax Šujan. Letní problémy, které způsobily povodně, stávky, či vulkán Eyjafjallajökull, se podle Šujana mohou promítnout i do zimní sezony.

„Dá se očekávat, že lidé, kteří si kvůli těmto komplikacím letní dovolenou odpustili, si ji budou chtít vynahradit v zimě,“ odhadl Šujan.

Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtící útok žraloka vystrašil Čechy, hledají jiné destinace v Egyptě

14.08.2018 10:45 Praha - Po smrtícím útoku žraloka klesá zájem Čechů o dovolenou v egyptském letovisku Marsá Alam.…

Evropská města se "opevňují" proti turistům, opatření zavedla i pohádková…

11.08.2018 19:49 Aktualizováno Řím/Madrid - Minulý rok na řadě míst vypukly protesty proti turistům. Velká evropská města se letos…

Surfing, hory nebo luxusní hotely. Podívejte se na netradiční a…

09.08.2018 14:41 Praha - Dovolená nemusí znamenat jen opalování u bazénu. Léto si můžete užit i bez all inclusive…

Medvědi útočí ve velkém. Trhají stany i s turisty, chtějí něco k snědku

09.08.2018 08:26 Bukurešť - Na turisty číhá během dovolené nejedno nebezpečí, konkrétně v Rumunsku jsou to medvědi.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama