Prázdniny končí. Cesta z Jadranu bude peklo, varuje policie

Praha - Poslední prázdninový týden už pomalu končí a spousta Čechů se tak vrací ze své dovolené v Chorvatsku. Největší nápor má přijít podle dopravních policistů v pátek, sobotu a neděli, kdy se na cestách z jihu mohou tvořit dlouhé kolony.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Pro dopravu na jihu kontinentu je to možná nejhorší víkend v roce. Ve většině evropských zemí končí letní prázdniny a stovky rodin se vrací z dovolené. Cesta od Jaderského moře se může protáhnout i o několik hodin.

Několikakilometrové kolony očekávají policisté na hraničním přechodu Rupa nebo nejvytíženější chorvatské dálnici A1, kterou využívají turisté pro cesty z přímořských letovisek. Dlouhé fronty ale můžou vznikat také na mýtnici v Lučku.

"Očekáváme dopravní zácpy na hraničním přechodu Rupa a dalších přechodech. Dále předpokládáme kolony na dálnici A1 na úseku Bosiljevo-Karlovac," potvrdil Silvano Tičić z chorvatského dálničního klubu.

Chorvatsko patří už tradičně mezi nejoblíbenější destinace českých turistů. Jejich počty narůstají každým rokem - letos k Jadranu podle odhadů vyrazilo o 8 procent více Čechů než v minulém roce. Víc turistů ale v praxi znamená i větší dopravní zácpy.

"Doporučujeme všem, kteří mají tu možnost, aby se nevydávali na cestu v pátek, sobotu a neděli odpoledne," varoval Boris Skeledžić, vedoucí bezpečnosti silničního provozu v Primorsku. Naprostý dopravní kolaps prý ale na chorvatských silnicích nehrozí. Tamní policisté jsou na hustý provoz údajně dobře připraveni.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejstarší hrad, kde dosud někdo bydlí? Windsor šlape na paty Pražskému…

17.08.2018 10:00 Jméno Windsor nese britský královský rod o něco málo více než sto let, ale vždy tomu tak nebylo.…

Smrtící útok žraloka vystrašil Čechy, hledají jiné destinace v Egyptě

14.08.2018 10:45 Praha - Po smrtícím útoku žraloka klesá zájem Čechů o dovolenou v egyptském letovisku Marsá Alam.…

Evropská města se "opevňují" proti turistům, opatření zavedla i pohádková…

11.08.2018 19:49 Aktualizováno Řím/Madrid - Minulý rok na řadě míst vypukly protesty proti turistům. Velká evropská města se letos…

Surfing, hory nebo luxusní hotely. Podívejte se na netradiční a…

09.08.2018 14:41 Praha - Dovolená nemusí znamenat jen opalování u bazénu. Léto si můžete užit i bez all inclusive…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama