Velké stěhování turistů: Terorismus mění letní plány Evropanů

Berlín - Tunisko se stalo pro Evropany oblíbenou a levnou destinací, loni zemi navštívilo 2,8 milionu zahraničních turistů. Slibně se vyvíjející trend však narušil teroristický útok na muzeum v Bárdá a na pláži v Súse.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Katalánsko, Barcelona /Španělsko/

Nejvíce by z obav o bezpečnost v Tunisku mělo vytěžit Španělsko, které cílí na podobný typ turistů jako Tunisko - turisty, kteří hledají cenově výhodné dovolené all-inclusive.

"Je jasné, že někteří turisté nyní budou měnit Tunisko za kontinentální Španělsko nebo Kanárské ostrovy, ale budou muset zaplatit více," uvádí předseda španělské hotelové federace Cehat Juan Molas. Dobrou alternativou by podle něj mohly být také Bulharsko a Turecko, tedy země, které přišly kvůli ekonomické krizi o hodně klientů z Ruska.

Někteří odborníci se však domnívají, že turisté ze západu, kteří zruší cesty do Tuniska z bezpečnostních důvodů, nebudou ochotni vyměnit Tunisko za země jako Turecko, které hraničí s válkou ohroženou Sýrií, nebo Egypt, kterým v posledních letech zmítaly nepokoje.

Díky teplému počasí a dobrým cenám by mohl být zájem i o Řecko. Zde však bude hodně záležet na tom, jak dopadne víkendové referendum o podmínkách zahraniční pomoci a na řešení dluhové krize, dodává odborník Bob Atkinson z internetových stránek TravelSupermarket.

Z Evropy míří do Tuniska nejčastěji Francouzi, Britové a Němci. Nejvíce z 38 zabitých turistů jich bylo z Británie, a to 30. Přestože Británie nevydala oficiálně varování před cestami do tuniských rezortů, cestovní kanceláře Thomson a First Choice za poslední týden přivezly zpět z Tuniska téměř 6000 turistů. Až do 9. července také zrušily všechny dovolené v Tunisku a nabízejí zdarma výměnu za jiné destinace nebo vrácení peněz. Výměnu nabídly také dalším turistům, kteří se chystali do Tuniska letos v létě. Místo Tuniska přidaly lety do Španělska, Bulharska, Řecka a na Kypr.

Zhruba 75 procent francouzských turistů, kteří se chystali v červenci do Tuniska, své cesty zrušilo a většina si vybrala alternativní destinaci, dodává předseda svazu francouzských cestovních agentur SNAV Jean-Pierre Mas. Mezi neoblíbenější alternativy podle něj patří Řecko, Chorvatsko, Kypr, Španělsko a Sicílie.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejstarší hrad, kde dosud někdo bydlí? Windsor šlape na paty Pražskému…

17.08.2018 10:00 Jméno Windsor nese britský královský rod o něco málo více než sto let, ale vždy tomu tak nebylo.…

Smrtící útok žraloka vystrašil Čechy, hledají jiné destinace v Egyptě

14.08.2018 10:45 Praha - Po smrtícím útoku žraloka klesá zájem Čechů o dovolenou v egyptském letovisku Marsá Alam.…

Evropská města se "opevňují" proti turistům, opatření zavedla i pohádková…

11.08.2018 19:49 Aktualizováno Řím/Madrid - Minulý rok na řadě míst vypukly protesty proti turistům. Velká evropská města se letos…

Surfing, hory nebo luxusní hotely. Podívejte se na netradiční a…

09.08.2018 14:41 Praha - Dovolená nemusí znamenat jen opalování u bazénu. Léto si můžete užit i bez all inclusive…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama