Plánujete dovolenou? Přehled, kde bude v létě nejméně pršet

Praha - Plánujete dovolenou a stále se nemůžete rozhodnout, kam k moři vyrazíte. Můžete využít i tento přehled, podle kterého zjistíte, kolik dní v různých destinacích v létě proprší.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

Každoročně nejvíce Čechů míří do Chorvatska. Oblíbené jsou ale i další destinace - Itálie, Španělsko, Řecko, Turecko či Bulharsko. Každý si přeje mít, co nejkrásnější počasí, jenže ne vždy to vyjde. Zná to snad každý, kdy místo opalování na pláži byl člověk zalezlý v pokoji.

Klimatolog Pavol Faško sestavil pro TV Markíza a TVnoviny.sk přehled, kolik dní v dané destinace během letních prázdnin proprší. S přehledu vyplývá, že nejhezčí počasí bude na Kypru v Larnace. Podle Faška tam nebude pršet ani jeden den a teploty budou okolo 34 stupňů Celsia.

Téměř bez deště bude i na Krétě v Heraklionu, v turecké Antalyi nebo ve španělské Malaze. Ve všech třech destinacích by mělo pršet jen jediný den. V Antalyi pak bude 35 stupňů, Malaze 32 a na Krétě 30. Dva dny srážek očekává Faška v řeckých Aténách (teplota 34 °C) a v italské Catanii (33 stupňů).

"Doporučil bych jet do jižní Itálie nebo jižního Středomoří, kde s velkou pravděpodobností pršet nebude," řekl klimatolog Pavel Faško.

Co se týká pro Čechy oblíbeného Chorvatska, tam už tak optimistický výhled není. Podle odhadu klimatologa totiž v Dubrovníku proprší během července a srpna 6 dní, v Pule dokonce 11. Teploty se pak budou pohybovat na obou místech těsně pod třicítkou. "V severních částech Jadranu je velká pravděpodobnost, že vám bude během dovolené jeden dva dyn pršet," uvedl slovenský klimatolog.

V Bulharsku je naděje na povedené léto 87 procent. Podle výhledu Faška proprší ve Varně a Burgasu během 62 letních dní 8. Ve španělské Barceloně šest a v hlavním městě Itálie Římě čtyři.

Témata: Počasí | dovolená
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtící útok žraloka vystrašil Čechy, hledají jiné destinace v Egyptě

14.08.2018 10:45 Praha - Po smrtícím útoku žraloka klesá zájem Čechů o dovolenou v egyptském letovisku Marsá Alam.…

Evropská města se "opevňují" proti turistům, opatření zavedla i pohádková…

11.08.2018 19:49 Aktualizováno Řím/Madrid - Minulý rok na řadě míst vypukly protesty proti turistům. Velká evropská města se letos…

Surfing, hory nebo luxusní hotely. Podívejte se na netradiční a…

09.08.2018 14:41 Praha - Dovolená nemusí znamenat jen opalování u bazénu. Léto si můžete užit i bez all inclusive…

Medvědi útočí ve velkém. Trhají stany i s turisty, chtějí něco k snědku

09.08.2018 08:26 Bukurešť - Na turisty číhá během dovolené nejedno nebezpečí, konkrétně v Rumunsku jsou to medvědi.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama