AČCKA: Pobřeží Hurghady je vyčištěno od ropy

Praha - Pobřeží egyptského letoviska Hurghada je vyčištěno od ropy, která vytekla v minulých dnech do Rudého moře. Informovala o tom v úterý Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Přidejte svůj názor

Tomio Okamura

„Na základě úterních nejaktuálnějších informací můžeme sdělit, že pobřeží počínaje městem Hurghada směrem na jih je zcela v pořádku. Na severním pobřeží Hurghady a kolem El Gouny je již moře vyčištěno. Přesto stopové zbytky ropy stále zůstávají na plážích,“ řekl Tomio Okamura, tiskový mluvčí AČCKA, který přepokládá, že situace v této oblasti bude uvedena do normálu během jednoho až dvou dnů.

Podle Okamury provedla asociace společně s cestovními kancelářemi a jejich delegáty přímo na místě podrobný průzkum v Hurghadě. „Naposledy v úterý ráno obešli čeští delegáti našich cestovních kanceláří podrobně celou oblast. Sledovali i situaci v hotelech a na jejich plážích,“ dodal Okamura.

Egyptská vláda několik dní o boji s ropnou skvrnou mlčela, podle expertů tak učinila, aby neodradila přijíždějící turisty. Mahmúd Ismail, předseda výboru vlády pro přírodní katastrofy, řekl, že většina pláží je ropou znečištěna pouze minimálně a že úklidové práce zde budou hotovy během několika dní. Přiznal ale, že situace na ostrovech je mnohem horší.

Egypt v minulém roce podle AČCKA navštívilo 177 tisíc českých turistů. Je tak sedmou nejpopulárnější českou dovolenkovou destinací.

Témata: Egypt | cestování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtící útok žraloka vystrašil Čechy, hledají jiné destinace v Egyptě

14.08.2018 10:45 Praha - Po smrtícím útoku žraloka klesá zájem Čechů o dovolenou v egyptském letovisku Marsá Alam.…

Evropská města se "opevňují" proti turistům, opatření zavedla i pohádková…

11.08.2018 19:49 Aktualizováno Řím/Madrid - Minulý rok na řadě míst vypukly protesty proti turistům. Velká evropská města se letos…

Surfing, hory nebo luxusní hotely. Podívejte se na netradiční a…

09.08.2018 14:41 Praha - Dovolená nemusí znamenat jen opalování u bazénu. Léto si můžete užit i bez all inclusive…

Medvědi útočí ve velkém. Trhají stany i s turisty, chtějí něco k snědku

09.08.2018 08:26 Bukurešť - Na turisty číhá během dovolené nejedno nebezpečí, konkrétně v Rumunsku jsou to medvědi.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama