Pozor při výběru dovolené, ČOI dávala cestovkám pokuty

Praha - Nabídka služeb cestovního ruchu a úroveň jejich poskytování cestovními kancelářemi a agenturami patří k oblastem, které Česká obchodní inspekce (ČOI) monitoruje a kontroluje celoročně. Při kontrolách v 1. čtvrtletí bylo zjištěno, že nejčastěji porušované povinnosti souvisejí s reklamačním řízením a představovaly více než polovinu všech prokázaných nedostatků.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Nedodržení formálních náležitostí přijetí a vyřízení reklamace v zákonem stanovené lhůtě prokázali inspektoři v 15 případech. Prodávající také neposkytovali spotřebitelům řádné informace o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva z vadného plnění a dále je neseznámili s cenou zájezdu a souvisejících služeb. To vše může přispívat k následné nespokojenosti zákazníků s plněním smlouvy a zpětně se promítat do reklamací.

S cenami zájezdů a souvisejících služeb nebyli spotřebitelé seznámeni v pěti případech. Užití klamavých obchodních praktik inspektoři zjistili při čtyřech kontrolách. Celkem inspekce provedla v prvním letošním kvartále 96 kontrol, pochybení zjistila při 33 z nich.

"Pravomocně bylo ve sledovaném období uloženo provozovatelům cestovních kanceláří a agentur 25 pokut v souhrnné výši 224 000 Kč," uvedla dnes ČOI v tiskové zprávě.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teplo jak v tropech, Čechům ale chybí moře. Prodej letních zájezdů roste

01.08.2018 16:18 Praha - Ani současná horka nic nemění na touze Čechů strávil volno u moře. Prodeje letních zájezdů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama