Vybrat kvalitní tábor pro děti není jednoduché. Co radí odborník?

Praha - Rodiče, kteří chtějí svou ratolest poslat na dobrý letní tábor, by si měli všímat zejména jaký ročník táboru se bude konat. Mnohé také napoví internetové stránky, sociální sítě a také rozsah poskytnutých informací, říká zakladatel táborů Summer Time Camps Josef Syka.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Rodiče by si měli všimnout ročníku, který se letos bude konat, protože čím delší má tábor tradici, tím lépe," doplnil Syka, který letní tábory zaměřené na anglický jazyk pořádá už 20 let.

Pro spokojenost dětí i rodičů s táborem jsou základem zejména kvalitní vedoucí. "Důležité je, aby vedoucí tábora tvořili rodilí mluvčí, učitelé a studenti s pedagogickou praxí, kteří procházejí školením a jsou profesionály v oboru práce s dětmi," říká Syka.

Rodiče by se rozhodně neměli o své ratolesti bát, pokud je pošlou na kvalitní tábor. "Náš desetidenní turnus na táboře Eurocamp nabízí dětem anglickou konverzaci a pobyt s vrstevníky z cizích zemí. Dětem díky tomu poskytuje rozměr multikulturní společnosti, se kterou se budou setkávat čím dál častěji a budou se v ní učit žít i pracovat," uvedl Syka. Dítě si samo bezděčně zvolí optimální poměr mezi pasivním vnímáním angličtiny a jejím aktivním užíváním při hrách i běžné konverzaci.

V dnešní době se rodiče už také nemusí obávat, že se jim domů syn nebo dcera vrátí špinaví nebo pohublý kvůli nekvalitní stravě a ubytování. "My například pořádáme tábory v hotelu Maděrovka, který nabízí jedinečné prostředí starého mlýna i luxusní ubytování s neomezeným přístupem na internet," doplnil Syka s tím, že standardem jsou tábory s moderními chatkami, které mají dispozici sprchy s teplou vodou a splachovací záchody.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stovky kilometrů utajeného území? I Česko má svou "Oblast 51"

05.08.2018 10:45 Přísně střežená vojenská oblast o rozloze několika stovek kilometrů čtverečních je obehnána plotem…

Tajemství hradu Stará Dubá: Jak se z nejkrásnějšího českého hradu stala…

05.08.2018 07:00 Hrad Stará Dubá se řadí mezi nejstarší kamenné hrady na našem území a mezi první v oblasti Posázaví…

Zmizelý hrad a bájné vojsko. Co všechno skrývají krásy Blaníku a jeho…

30.07.2018 07:10 Snad každý zná pověst o blanických rytířích, kteří přijedou českým zemím na pomoc, až bude nejhůř.…

Český unikát, který jinde v Evropě nenajdete? Pyšní se jím Zbiroh

22.07.2018 07:55 Byť dnešní zámecký resort nabízí spíše vyšší standard luxusu pro hotelové hosty, ukrývá ve svém…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama