Veletržní palác láká návštěvníky. Přijeďte na zajímavé výstavy

Praha - Pražský Veletržní palác navštívilo k úterý celkem 150 tisíc lidí, což je nejvíce od přelomu milénia. Letošní návštěvnost stálých expozic a krátkodobých výstav překonala loňský rok téměř o šedesát tisíc, informovala Eva Kolerusová z Národní galerie v Praze (NG).

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Meziroční nárůst o více než šedesát tisíc návštěvníků ukazuje, že se nám podařilo splnit jeden z hlavních cílů a vrátit Veletržní palác do povědomí veřejnosti," zhodnotil generální ředitel Národní galerie v Praze Vladimír Rösel.

Za dosaženým výsledkem jsou podle něj zejména dva faktory. "V první řadě je to program. Zásadní podíl na tom mají tři velké výstavy. Na jaře to byly především Ostrovy odporu. Dlouhodobě pak přitahuje pozornost návštěvníků Slovanská epopej", řekl ředitel. Od září byla potom magnetem zejména výstava Theodor Pištěk: Ecce homo.

Nemalou roli podle ředitele však sehrálo také to, že se zcela změnilo prostředí Veletržního paláce, které je v současné době k návštěvníkům mnohem přátelštější a otevřenější než bylo ještě před rokem. Součástí paláce je například divadlo nebo kavárna.

Ve Veletržním paláci sídlí Sbírka moderního a současného umění Národní galerie v Praze. Nejvýznamnější projekt NG letošního roku, výstava "František Kupka: Cesta k Amorfě" však nyní probíhá v Salmovském paláci na Hradčanském náměstí v Praze. Proto Národní galerie v Praze zavedla s účinností od 11. prosince letošního roku do 3. března 2013 také společnou vstupenku do Veletržního paláce a na výstavu František Kupka: Cesta k Amorfě, kterou lze zakoupit v Salmovském i Veletržním paláci. Základní kombinované vstupné stojí 240 korun, snížené pak polovinu a rodinné 320 korun.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stovky kilometrů utajeného území? I Česko má svou "Oblast 51"

05.08.2018 10:45 Přísně střežená vojenská oblast o rozloze několika stovek kilometrů čtverečních je obehnána plotem…

Tajemství hradu Stará Dubá: Jak se z nejkrásnějšího českého hradu stala…

05.08.2018 07:00 Hrad Stará Dubá se řadí mezi nejstarší kamenné hrady na našem území a mezi první v oblasti Posázaví…

Zmizelý hrad a bájné vojsko. Co všechno skrývají krásy Blaníku a jeho…

30.07.2018 07:10 Snad každý zná pověst o blanických rytířích, kteří přijedou českým zemím na pomoc, až bude nejhůř.…

Český unikát, který jinde v Evropě nenajdete? Pyšní se jím Zbiroh

22.07.2018 07:55 Byť dnešní zámecký resort nabízí spíše vyšší standard luxusu pro hotelové hosty, ukrývá ve svém…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama