O vánočním týdnu hurá na hory. Skiareály zahajují hlavní sezonu

Praha - Sněhové podmínky na českých horách jsou dobré a většina skiareálů o vánočním víkendu zahájí hlavní sezonu. Na své si přijdou sjezdaři i běžkaři.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Ve Špindlerově Mlýně zatím jezdí asi 60 procent vleků, od soboty ale už bude otevřen celý areál. Ode dneška je v provozu také nová čtyřsedačková lanovka z Horních Míseček na Medvědín. Rovněž ve SkiResortu Černá hora - Pec rozšíří od víkendu nabídku, přibude třeba večerní lyžování v Peci pod Sněžkou na sjezdovce Javor a v Janských Lázních na Protěži.

V Rokytnici nad Jizerou bude od pátku k dispozici i 2,5 kilometru dlouhá červená sjezdovka z Lysé hory a lyžovat se bude také na Studenově. Plný provoz spustí v pátek sousední Harrachov včetně černé sjezdovky na Rýžovišti, kde je jen přírodní sníh.

Na vánoční svátky budou přístupná všechna větší střediska v Jizerských horách, od soboty zahájí částečný provoz i Bedřichov. V Krušných horách rozšíří od pátku provoz Klínovec, kompletně otevřené budou například také skiareály Neklid a Hranice na Božím Daru, poprvé v sezoně se bude lyžovat na Plešivci.

Největší středisko v Orlických horách, Deštné, zahájilo sezonu ve středu spuštěním nové čtyřsedačkové lanovky. O víkendu tam spustí i druhou lanovku a k modré sjezdovce přibude červená. Mezi svátky chtějí otevřít i černou. Další orlickohorské středisko, Říčky, sezonu zahájilo již 8. prosince.

Ski&Bike Špičák v Plzeňském kraji slibuje podle provozovatele tak výborné podmínky pro lyžování, jaké měl na vánoční svátky naposledy v roce 2011. Všechny vleky a lanovky jsou v provozu také na Lipně, více kilometrů pro lyžování upravuje i středisko Hochficht na česko-rakouské hranici Šumavy.

Na Vysočině plánují v sobotu zahájit sezonu sjezdovky v Lukách nad Jihlavou a v Novém Jimramově. Od pondělního rána by měl začít jezdit vlek na Karasíně. Na kopci v Brtnici na Jihlavsku se lyžařský vlek rozjede asi až v lednu.

V nejvyšších partiích Jeseníků leží až 65 centimetrů přírodního sněhu. Po Vánocích už budou otevřeny všechny skiareály. Rovněž ve Zlínském kraji jsou pro sjezdaře dobré podmínky, například ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích se v sobotu otevře sjezdovka Horal. Po Vánocích by se měl rozjet provoz i po celé kilometrové délce hlavní sjezdovky Razula. Kvůli chybějícímu přírodnímu sněhu však zatím většinou nemohou být ve Zlínském kraji upravovány trasy pro běžkaře.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrad Zlenice: Dějiště slavné detektivky i místo, kde si šlechta krvavě…

09.07.2018 15:13 Dnes je hrad Zlenice malebnou zříceninou nad řekou Sázavou v Dolním Posázaví a nabízí možnost…

Opomíjený zámek v Českém ráji? Z gotické pevnosti se stal skvost nad…

08.07.2018 21:08 Aktualizováno Český ráj oplývá nespočtem krásných památek, ať už přírodních, nebo těch, které stvořila lidská…

Tajuplné Chebsko? "Apendix" českého království má pohnutou historii

05.07.2018 13:41 Aktualizováno Území Chebska bylo v minulosti velmi specifické. Město Cheb bylo nejenom centrem samotného regionu,…

Nejedete nikam na prázdniny? Zůstáváte v Praze? Tohle jsou tipy pro Vás

05.07.2018 11:50 Občas se nám nepodaří jet na dovolenou na báječné Kanárské ostrovy a jsme nucení zůstat doma ve…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama