Hotel na Vánoce či Silvestra? Pobyty jsou už teď téměř vyprodané

Praha - Pokud nehodláte letošní Vánoce či Silvestr trávit doma a potřebujete si zarezervovat hotel, čekejte problémy. Plnou obsazenost už nyní hlásí na konec roku většina pražských hotelů, z velké části jsou plné také vánoční termíny. Především zahraniční hosté míří také do velkých hotelů v Brně a Moravském krasu, Olomouci, Ústí nad Labem nebo do středočeských měst.

Přidejte svůj názor

Hotely

Pokoje pro oslavu Nového roku si někteří lidé objednávají už o prázdninách, někdy na stejná místa opakovaně jezdí stálé skupiny a pobyt si zamlouvají dokonce i víc než rok předem.

Hlavní město stále těží z toho, že je považováno za bezpečnou destinaci, vyplývá z vyjádření hoteliérů. Tři čtvrtiny objednávek pro období konce roku jsou tradičně z evropských zemí. "Registrujeme trend cestování rodičů s dospělými dětmi, a to zejména v letních měsících. Očekáváme podobnou situací i přes vánoční svátky a Nový rok," uvedla Martina Vávrová z hotelu Four Seasons Hotel Prague.

"Na Silvestra je plno, jsou to hosté ze zahraničí, převážně z Německa," řekla ČTK Zuzana Hartmanová, která má na starosti skupinové rezervace v mělnickém hotelu Ludmila.

Zájem o silvestrovské a vánoční pobyty v Krkonoších je letos mírně vyšší než loni touto dobou. Ubytovací kapacity v největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn jsou nyní na silvestrovský týden vyprodané přibližně ze 75 procent. Vánoční týden je zatím zaplněný asi ze 40 až 50 procent, uvedl majitel ubytovacího portálu spindleruv-mlyn.com Martin Jandura. Ceny pobytů v silvestrovském týdnu letos ve Špindlerově Mlýně začínají zhruba na 800 korunách za noc, na Vánoce je levněji.

Na Šumavě mají některé hotely pokoje pro silvestrovské pobyty obsazené od září. Z 98 procent je vyprodané ubytování v Lipně nad Vltavou, kde je kapacita kolem 5000 lůžek. Místa na Silvestra už nemá například hotel Alpská vyhlídka na šumavské Kvildě, na Vánoce zde zavírají. "Silvestrovské pobyty se prodaly v září, do konce října vyžadujeme zaplacené zálohy, na konci října už je rozhodnuto," řekla recepční Jitka Žáková.

Nabídka volných pokojů na poslední dny roku se rychle tenčí také podle provozovatelů v Jeseníkách. Na závěr roku kvůli vyšší poptávce zpravidla zvýšili ceny a někteří zavedli příplatky. I jinde na horách někteří hoteliéři požadují, aby si hosté zaplatili vícedenní pobyt a nepřijeli jen na Silvestra. "O silvestrovském týdnu si hosté musí zaplatit minimálně čtyři noci, o delší pobyty zájem nemají," řekla například Kateřina Slončíková z Penzionu Moravanka v Dolní Moravě na Orlickoústecku. Vícedenní pobyty někteří provozovatelé také cenově zvýhodňují.

Plně obsazeno mají většinou lázeňské hotely v Karlových Varech. "Na toto období nabízíme speciální adventní balíčky, o které je velký zájem. A zájem je nejen u zahraničních hostů, ale i u české klientely," sdělila vedoucí obchodního a marketingového oddělení hotelu Pupp Eva Zachariášová. Vánoční období v karlovarských hotelech nekončí Silvestrem, ale kvůli ruské klientele pokračuje ještě v lednu pravoslavnými Vánocemi.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrad Zlenice: Dějiště slavné detektivky i místo, kde si šlechta krvavě…

09.07.2018 15:13 Dnes je hrad Zlenice malebnou zříceninou nad řekou Sázavou v Dolním Posázaví a nabízí možnost…

Opomíjený zámek v Českém ráji? Z gotické pevnosti se stal skvost nad…

08.07.2018 21:08 Aktualizováno Český ráj oplývá nespočtem krásných památek, ať už přírodních, nebo těch, které stvořila lidská…

Tajuplné Chebsko? "Apendix" českého království má pohnutou historii

05.07.2018 13:41 Aktualizováno Území Chebska bylo v minulosti velmi specifické. Město Cheb bylo nejenom centrem samotného regionu,…

Nejedete nikam na prázdniny? Zůstáváte v Praze? Tohle jsou tipy pro Vás

05.07.2018 11:50 Občas se nám nepodaří jet na dovolenou na báječné Kanárské ostrovy a jsme nucení zůstat doma ve…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama