Kam ještě na dovolenou s dětmi? Zkuste Lipno!

Praha - I když se prázdniny chýlí ke konci, není všem dnům konec. Čeká nás totiž poslední prázdninový víkend a dle meteorologické předpovědi by měl být více než slibný! Co se udělat ještě jednu malou dovolenou?

Přidejte svůj názor 1 komentář

ilustrační fotografie

Lipno, to je místo o kterém jste již jistě slyšeli. A věřte, že málokde vám bude nabídnuto tak pestré volnočasové vyžití po celý rok, jako právě zde, v okolí Lipenské přehrady.

In-line bruslení, Lipenské cyklostezky, Stezka korunami stromů, Království lesa, nově zrekonstruovaná celoroční bobová dráha, lanový park Lipno, půjčovna plachetnic, zcela nový Flow trail pro rodiny s dětmi a další široké možnosti sportovního vyžití. Lákavé, že?

Lipnu se říká "Jihočeské moře" a má to své opodstatnění.Jakmile oklí Lipna jednou spatříte, budete se na toto místo stále častěji vracet. Krásná voda všude kam se podíváte, vlídné klima a nádherné okolí. Dovolená jak má být!

Většina Lipenské přehrady leží uvnitř Chráněné krajinné oblasti Šumava. To znamená jediné - nedotčená příroda. Kolem břehů se nachází smíšené lesy skládající se z buků, jedlí, smrků a dalších. Ve vodě plavou kapři, sumci, štiky, candáti, líni a okouni. 

Velmi proslulá je Stezka korunami stromů, která určitě stojí za návštěvu. Jedná se o celorepublikový unikát, který přivítal své první návštěvníky 10. července 2012. Součástí Stezky jsou naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Nejen pro malé návštěvníky, ale i pro ty, kteří zůstali stále mladí, a neopustila je chuť po dobrodružství, jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky. Jsou umístěny ve výšce 24 metrů. Zábava, poznání a adrenalin v jednom.

A jelikož mluvíme o českém moři, nesmí chybět vyhlídkové plavby lodí. Nejen, že se vám naskytne nezapomenutelný pohled z hladiny lipenské nádrže, ale ještě se vám dostane exkluzivní servis a občerstvení v lodních barech.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Lipna, určitě si přibalte kola. Pokud kola nemáte, či nedisponujete dostatkem prostoru pro jejich přepravu -nevadí. Čekají vás nádherné scenérie a po cestě se můžete i vykoupat!

A zdali vás neláká bicykl, co takhle koloběžka? Nachází se zde 4 km dlouhá trasa, kterou si zcela určitě užijete! Zaparkujete na bezplatném parkovišti Active parku Lipno a nahoru se dostanete lanovou dráhou Lipno Express. A dolů? Dolů sjedete na speciálních koloběžkách po vyznačené trase. A věřte, že to bude jízda!

Jak bylo již řečeno, respektive napsáno, naleznete zde vynikající podmínky pro turistiku, pasivní rekreaci, rybaření a sportování všeho druhu. Turistické možnosti navíc výrazně rozšiřuje blízkost Šumavy. Přírodní krásy, příznivá konfigurace terénu, vodácky využitelný úsek Vltavy a v zimě výborné sněhové podmínky.

Za poslední roky se díky mnoha podnikatelským aktivitám rozšířily možnosti kvalitního trávení volného času ať už v létě, nebo v zimě. Zvýšila se úroveň stravovacích a ubytovacích služeb i kulturní nabídka a zázemí jednotlivých rekreačních oblastí. Naskýtá se řada příležitostí, jak relaxovat, sportovat, poznávat či vyzkoušet něco úplně nového, jako je např. jachting, let balonem, jízda se psím spřežením nebo sjíždění Vltavy na raftech. Je možné si objednat dovolenou přímo na míru.

A pokud nestihnete navštívit Lipno v létě, nezoufejte, protože je zde skvělá dovolená i v zimě. Zima je na Lipně ve znamení sněhu, slunce, svařeného vína a lyžování. Celým Lipenskem vede mnoho kilometrů tras pro běžkaře, příznivci sjezdového lyžování a snowboardingu ocení nabídku moderního skiareálu na Kramolíně, ale i sjezdovky na rakouské straně (Hochficht).

Téměř každou zimu přehrada zamrzne a vytvoří obrovské kluziště pro zájemce o bruslení a sporty s ním spojené. Přes zamrzlé jezero také vedou běžkařské stopy. 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stovky kilometrů utajeného území? I Česko má svou "Oblast 51"

05.08.2018 10:45 Přísně střežená vojenská oblast o rozloze několika stovek kilometrů čtverečních je obehnána plotem…

Tajemství hradu Stará Dubá: Jak se z nejkrásnějšího českého hradu stala…

05.08.2018 07:00 Hrad Stará Dubá se řadí mezi nejstarší kamenné hrady na našem území a mezi první v oblasti Posázaví…

Zmizelý hrad a bájné vojsko. Co všechno skrývají krásy Blaníku a jeho…

30.07.2018 07:10 Snad každý zná pověst o blanických rytířích, kteří přijedou českým zemím na pomoc, až bude nejhůř.…

Český unikát, který jinde v Evropě nenajdete? Pyšní se jím Zbiroh

22.07.2018 07:55 Byť dnešní zámecký resort nabízí spíše vyšší standard luxusu pro hotelové hosty, ukrývá ve svém…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama