Itálie není jen cestovatelská destinace, je to životní styl

Praha - Země ve tvaru boty je mnohem více, než je než jen přímořské letovisko. Je to místo, které na vás dýchne unikátní atmosféru a náturu, která se vám dostane doslova pod kůži.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Itálie, ilustrační foto

Dle slov cestovatelů se nedá Itálie popsat slovy, ale musíte ji zažít. Můžete sem jezdit každý rok a stále vás bude mít čím překvapit. Každý kout země je jiný a sever a jih spolu mají pramálo společného. 

Na severu si budete stále připadat jako v Evropě. Pulzující metropole, kde pracovníci v elegantních oblecích chodí na své schůzky včas, řady aut spořádaně čekající na zelenou na semaforu a města plná obchodů, kanceláří a továren. To není ta pravá "Itálie" v zažitém slova smyslu.

Ale samozřejmě čím více na jih, tím více temperamentu. To už pocítíte Itálii takovou, jakou si ji všichni představujeme. Neustálé troubení aut, která se míchají se skútry a chodci, bary plné ukřičených Italů popíjejících své espresso a diskutujících o fotbale. Malé trattorie, ve kterých se posedává u vína do pozdních nočních hodin, a všudypřítomné ušmudlané děti, které nechodí spát před půlnocí. Čas tu nehraje roli. Důležitá je rodina, setkání u dobrého jídla a siesta. Vše ostatní počká. Krásné, že?

Ať už vyberete sever nebo jih, italský životní styl vás pohltí a budete mít stále co objevovat. Jedno léto vám určitě nestačí!

Proč zrovna Itálie?

Pokud vám nestačí výše zmíněné důvody, zde jsou další. Nalaďte se na vlnu italského dolce far niente. Ráno cappuccino s croissantem, odpoledne rychlé caffé na baru, kdy s číšníkem stihnete probrat aktuální výsledky fotbalu, pak nákupy v Miláně, centru módy a designu, a nakonec sklenka vína a typická několikachodová večeře. Jak jistě tušíte, jídlo vás bude provázet po celou dobu. Jste přece v zemi s jednou z nejlepších kuchyní světa! A k tomu všemu si ještě můžete odskočit na pláž.

A až vás lenošení přestane bavit, vydejte se na průzkum. Čeká na vás nekonečné množství památek, z nichž přes 50 je zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Pro milovníky slunce a vln má Itálie 8000 km pobřeží a pět moří, skrývajících ostrovy s divokou přírodou i termálními prameny. Sever láká milovníky turistiky a zimních sportů na horské masivy a lyžařská střediska. Na jihu kontrastují zapadlá rybářská městečka s luxusními přístavy pro zámořské plavby. To vše dělá z Itálie destinaci, jejíž rozmanitost vás nikdy neomrzí. Už máte sbaleno? 

Jak se do Itálie dostat?

I to bylo již zmíněno - jakkoliv! Navštívit Itálii není v dnešní době nic složitého. Lítá sem mnoho leteckých společností, které nabízí letenky již od 200 Kč. 

Dále je tu hustá síť autobusových linek mířících jak na sever, tak na daleký jih. Na cestu si vyhraďte 12 až 24 hodin a minimálně 1000 Kč. Autobusy nabízí v dnešní době vysoký komfort, takže vám jízda rychle uteče.

Mnoho turistů přijíždí do Itálie i autem. Cesta trvá podobně dlouho jako autobusem a za litr benzínu zaplatíte okolo 1,4 €. Nezapomeňte připočítat poplatky za dálnice. Mýtné můžete platit kartou či v hotovosti, zatímco Italům se poplatky automaticky strhávají z účtu po průjezdu bránou s nápisem „Telepass“. Vy ale projeďte bránou s nápisem „Credit card“ nebo „Cash“.

Kdy vyrazit do Itálie?

V podstatě celý rok. Každé roční období má něco do sebe. Na jaře a na podzim, kdy není nesnesitelné horko, můžete obdivovat nekonečné množství památek. Od května do října je v Itálii letní sezona. Během letních prázdnin může být ve městech až 45 °C, proto je lepší chytat bronz na jedné z mnoha pláží, které zemi lemují po celém obvodu. Milovníci zimních sportů si pak přijdou na své v lyžařských střediscích v Alpách.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko: Země tisíce a jedné noci

30.06.2017 20:42 Praha - Nejen, že je v současnosti Turecko populární destinací, je to i místo s bohatou historií,…

Malta: Evropská nádhera s arabským nádechem

24.06.2017 15:51 Praha - Malta, země mnoha tváří. Destinace, které vás bez pochyby okouzlí. Navíc je cenově velmi…

Ráj na zemi? Nový Zéland jak ho neznáte

22.06.2017 13:12 Praha - Nový Zéland patří dle statistik mezi deset nejkrásnějších zemí světa. Už jen proto ho stojí…

Na dovolenou do Albánie? Ano!

15.06.2017 18:32 Praha - Říkáte si, proč zrovna Albánie? My říkáme, proč ne! Je to země, která se v současnosti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama