Malta: Evropská nádhera s arabským nádechem

Praha - Malta, země mnoha tváří. Destinace, které vás bez pochyby okouzlí. Navíc je cenově velmi dobře dostupná, tudíž nevyčerpáte veškeré své úspory.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Malta nabízí téměř celoroční slunné počasí, tudíž láká svými podmínkami k dovolené vlastně kdykoliv během roku. Druhý úřední jazyk je zde angličtina, takže se nejen domluví většina turistů, ale také je to skvělé místo pro pracovní příležitosti.

Souostroví Maltská republika, jak zní oficiální název země, sice je svou plochou až 218. místě na světě, ale nesčetně pláží, průzračně modré vody a skalnaté pobřeží s megalitickými chrámy vám malou rozlohu vynahradí několikanásobně.

Proč na Maltu?

Protože si zde každý přijde na své. Milovníci historie a architektury budou obdivovat megalitické chrámy až z dob 5000 let př. n. l. nebo se procházet památkami UNESCO, městy Valletta a Mdina.

Rodiny si odpočinou na písečných i kamenných plážích, na třech největších ostrovech - Malta, Gozo a Comino. Zejména Blue Lagoon je svojí čistotou vyhlášená.

Ti, co mají rádi více akce, mohou využít nabídku scuba dive center – jednotlivé ponory startují od 60 eur. Je možné zapůjčit vodní lyže nebo skútr, případně absolvovat některou z okružních plaveb.

V neposlední řadě Malta přináší pohled na typickou jižanskou kulturu. Pocit, že se díky úzkým domům z vápence a přeplněným ulicím člověk ocitl v arabském světě, je vskutku vtíravý. Všechno umocňuje halas neskutečného množství národů a troubících autobusů, které vás za jediný den provezou po celém ostrově. Zkrátka jižanský národ se vším všudy, jak se sluší a patří.

Jak na Maltu cestovat?

Na ostrov můžete přicestovat letecky, nebo také trajektem ze Sicílie. Přímé lety má z Prahy Air Malta. Před sezonou seženete zpáteční letenku od 4000 Kč.Velmi lákavé, že? 

Do Říma a dál na Sicílii se z Prahy dostanete jak autem, tak i autobusem. Z Catanie a Pozzalla pak do Valletty jezdí pravidelné trajekty společnosti Virtu Ferries. Vzhledem k cenám trajektu (jedna jízda od 60 eur) a délce cestování se to zcela nedoporučuje. Vhodné je to pouze tehdy, jedete li vlastním autem.

Kdy na Maltu vyrazit?

Jak bylo již řečeno, díky skvělým klimatickým podmínkám téměř vždy. Souostroví se nachází ve Středozemním moři přibližně 100 km od pobřeží Sicílie. To zaručuje teplé a slunečné klima. Přesto se sem nevydávejte v lednu a únoru, kdy teplota venku klesá pod 10 °C. Sněhu a mrazu se bát nemusíte, ale skoro 100% vlhkost zaručuje, že se chlad dostává až na kůži.

Pokud se chcete věnovat turistice a netrávit čas pouze opalováním a v moři, pak je nejlepší přijet koncem dubna nebo v květnu. Počasí už je na krátký rukáv, ale nezpotíte se při rutinních činnostech. Kolem přelomu září a října přichází na Maltu krátké, ale prudké deště.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko: Země tisíce a jedné noci

30.06.2017 20:42 Praha - Nejen, že je v současnosti Turecko populární destinací, je to i místo s bohatou historií,…

Itálie není jen cestovatelská destinace, je to životní styl

26.06.2017 21:22 Praha - Země ve tvaru boty je mnohem více, než je než jen přímořské letovisko. Je to místo, které…

Ráj na zemi? Nový Zéland jak ho neznáte

22.06.2017 13:12 Praha - Nový Zéland patří dle statistik mezi deset nejkrásnějších zemí světa. Už jen proto ho stojí…

Na dovolenou do Albánie? Ano!

15.06.2017 18:32 Praha - Říkáte si, proč zrovna Albánie? My říkáme, proč ne! Je to země, která se v současnosti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama