Nejezděte do Afriky! Hrozí vraždy a únosy, varuje ministerstvo

Praha - Češi by si měli při plánování dovolených dát pozor a necestovat do mnohých afrických zemí, některých částí Indie ale i Turecka, pozor by si měli lidé dát i na Maledivách, varuje české ministerstvo zahraničních věcí. Seznam zemí, kterým by se Češi měli vyhnout, zveřejňuje ministerstvo na svém webu.

Diskuse: 0

Nejezděte do Afriky! Hrozí vraždy a únosy, varuje ministerstvo - anotační foto
reklama

Nebezpečné jsou cesty do určitých oblastí Egypta, jde zejména o sever a východ Sinajského poloostrova, větší města (Káhira a Alexandrie), severní Egypt (delta Nilu) a západní hranici s Libyí. Situace v turistických letoviscích u Rudého moře je v zásadě klidná a bezpečná, Češi by si měli rozmyslet individuální turistiku.

Ministerstvo také nedoporučuje cestování do Keni. V souvislosti s vraždou a únosy zahraničních turistů v oblasti ostrova Lamu provedli somálští ozbrojenci, by se lidé cestě na ostrov Lamu a do vzdálenosti menší než 150 km od somálských hranic vyhnout.

V Indii v souvislosti s únosem turistů v oblasti Urísa ministerstvo upozorňuje na nestabilní situaci a nabádá ke zvýšené opatrnosti při cestách do států Džhárkhand, Urísa a Čhattísgharh. Turisté by se rozhodně neměli pohybovat v blízkosti indicko-pákistánské hranice ve státu Džammú a Kašmír.

Na seznam zemí se zvýšeným rizikem nebezpečí se dostalo i Turecko, kde hrozí teroristické útoky. Hrozba je dlouhodobě aktuální zejména v souvislosti s napětím mezi vládou či tureckými organizacemi a PKK (zakázaná kurdská organizace). V minulosti útočila PKK nejen proti tureckým státním institucím, ale i proti turistickým cílům, aby poškodila ekonomiku země. Ačkoliv k takovým útokům v poslední době nedošlo, česká diplomacie doporučuje důsledně respektovat doporučení tureckých bezpečnostních orgánů a sledovat aktuální bezpečnostní situaci v zemi, zejména při cestách do Istanbulu, do východních a jihovýchodních oblastí Turecka, oblasti jezera Van a hory Ararat a jejich okolí. Cesty do oblastí bezprostředně sousedících s Irákem (provincie Hakkari, Sirnak a Siirt), ministerstvo nedoporučuje.

V souvislosti s hledáním exotiky ministerstvo varuje před návštěvou Mali, kde došlo k vojenskému převratu. V zemi byl vyhlášen výjimečný stav a cestování do oblasti ministerstvo nedoporučuje. To platí o dalších afrických zemí, například Etiopii.

Lidé by si měli dát pozor i v turistickém ráji Maledivách, vyhnout by se měli větším shromážděním a v oblasti by se měli pohybovat velmi obezřetně. Turistické resorty nejsou politickou situací zatím zasaženy.

reklama
Klíčová slova: afrika dovolená

Diskuse

Nejezděte do Afriky! Hrozí vraždy a únosy, varuje ministerstvo

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Víkendové sněžení potěšilo vlekaře, na horách bylo rušno - anotační foto

Víkendové sněžení potěšilo vlekaře, na horách bylo rušno

25.01.2015 19:01 Celá ČR - Víkendová sněhová nadílka potěšila provozovatele lyžařských areálů. Všechna česká horská střediska...

Nový hit mezi turisty: V Peru z vás bude jaguár či anakonda - anotační foto

Nový hit mezi turisty: V Peru z vás bude jaguár či anakonda

19.01.2015 09:19 Lima - V Peru naleznete bohatou flóru a faunu a nebezpečnou drogu ayahuasca. Tento halucinogenní nápoj, který...

Tádžmahal žloutne, lidé v jeho okolí nesmějí topit kravským trusem - anotační foto

Tádžmahal žloutne, lidé v jeho okolí nesmějí topit kravským trusem

14.01.2015 08:40 Dillí - Slavná hrobka Tádžmahal je obložená záživým bílým mramorem a restaurátorům dělá starosti, jak...

Tristní víkend pro lyžařské areály: Katastrofa, déšť všechno zničil - anotační foto

Tristní víkend pro lyžařské areály: Katastrofa, déšť všechno zničil

11.01.2015 18:16 Aktualizováno Celá ČR - Tento víkend byl pro vlekaře pohromou. Kvůli výraznému oteplení rychle odtával sníh a tam, kde...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem kouření v restauracích?

Hlasovalo 8387 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama