Spojené arabské emiráty: To není jen luxus pro bohaté!

Praha - Většina z nás si pod pojmem Spojené arabské emiráty představí především Dubaj, metropoli hýřící luxusem a majetkem. Ovšem emiráty mají i svou druhou tvář, která nabízí vše, co lze očekávat od klidné a luxusní dovolené.

Přidejte svůj názor

Spojené arabské emiráty

Pokud plánujete cestu do této destinace, nemusíte se bát, že vám zruinuje finanční rozpočet. To je mýtus, který se týkal dob minulých. Dnes se jedná o dostupné místo pro váš odpočinek. Cesta do Spojených arabských emirátů vás nepřijde dráž než například dovolená v Řecku. Možná kroutíte nevěřícně hlavou, ale je to tak. Například některé cestovní kanceláře nabízí sedmidenní letecký zájezd do pětihvězdičkového hotelu přímo na pláži již od 13 990 korun. To je více než rozumné, co říkáte?

Stačí si jen uvědomit, že emiráty, to není pouze Dubaj. Arabských emirátů, které se spojily, je totiž celkem sedm. Ty nejvyhledávanější pro dovolenou jsou Fujairah, Ras al Khaimah nebo Abu Dhabi.

Abu Dhabi, to je největší a nejbohatší emirát, svým vzhledem velmi nápadně připomíná americká velkoměsta. Mrakodrapy, světla, hluk. To a mnohem více. Cenově je ale také dostupný, a pokud neprahnete vyloženě po kýčovitém luxusu, určitě jej můžete navštívit.

Z pohledu Evropana se jedná o velmi kosmopolitní a možná až luxusní destinaci. A nejen tím vás emirát překvapí. Nejen krásou, ale i velikostí, protože Abu Dhabi má více než 900 tisíc obyvatel.

Pokud si naplánujete dovolenou právě do tohoto emirátu, nečekejte žádné problémy s dopravou. Lze se zde poměrně dobře dopravovat autobusovými linkami, takže se všude dostanete velmi dobře.

A nyní něco málo z obecných informací o zemi. Je velmi důležité vědět, že pro vstup do země je pro občany ČR vyžadován cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do země, což si pohlídejte, protože jinak vás do země nepustí. Vízová povinnost zrušena, tudíž o jednu starost méně.

Spojené arabské emiráty jsou až z 90% pokryty pouští Rub al-Khali. Její písky mají v různých částíech území různé zabarvení, od šedé přes krémovou do červené, které je dáno specifickým složením minerálů. Takže určitě stojí za návštěvu. V poušti nechybí ani ostrůvky života, například oázy Liwa a Buraimi. 

A kdy emiráty navštívit? Nejlepší období pro návštěvu Dubaje či jiného emirátu, je zimní období, tzn. od října do dubna. Od listopadu do února panují přes den velmi příjemné teploty, i když večer může být poněkud chladno.Teploty klesnou až o 10 stupňů. Během března a dubna začínají denní teploty pomalu stoupat. Rozhodně se vyhněte cestě do země v červenci nebo srpnu. 

Spojené arabské emiráty jsou velmi multikulturní a lze zde najít spousty restaurací s mezinárodní kuchyní např. Íránskou, Libanonskou nebo Indickou. Ve velkých nákupních centrech jsou "food courty", kde je velký výběr jídel mnoha kuchyní a najíte se levně. Jinak v supermarketech se ceny potravin pohybují v cenových relacích stejných jako v u nás.  

A ono proslulé nakupování? Napřklad Dubaj je opravdovým nákupním rájem, kde si každý přijde na své. Kromě tradičních souků je ve městě neuvěřitelná koncentrace nákupních center, kde se dá najít móda všech světových značek a spousta dalšího zboží včetně levné elektroniky.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hlavně aby nepršelo. Češi se na dovolené víc bojí špatného počasí než…

17.09.2017 08:16 Praha - Z průzkumu ERV pojišťovny vyplývá, že se Češi na dovolené nejvíc obávají špatného počasí,…

Češi si prodlužují léto: Hitem podzimní dovolené jsou Kapverdy, Turecko a…

12.09.2017 15:50 Praha - Hitem letošního podzimu budou Kapverdské ostrovy, výrazně také vzrostla poptávka po…

Na pláž v září: Nelepší skryté pláže Evropy

31.08.2017 11:25 Aktualizováno Léto v Česku pomalu končí, to ale neznamená, že končí doba dovolených. Pokud si plánujete užít…

Thajsko má zájem o přímou leteckou linku do ČR, počet turistů roste

30.08.2017 09:23 Praha - Cestovní ruch mezi ČR a Thajskem má růstový trend. Podle českého velvyslance v Thajsku Mara…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama