Nejkrásnější místa pro vaši letní dovolenou

Praha - Prázdniny jsou ve své druhé půli, ale to neznamená, že už není čas si je užít. Pokud jste ještě neměli čas nikam vyjet, teď je ta pravá chvíle. Přinášíme vám ta nejkrásnější místa, o kterých jste možná neměli ani ponětí.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Na naší krásné Zemi je tolik míst co stojí za objevení. Nabízí se nám tolik nepoznaného. A to A´t už jde o nekonečně průzračná jezera, do nebe čnějící hory, kouzelné pláže, pískové duny nebo ledovcové závěje. Seznámíme vás s některými z nich.

 Křišťálová Plitvická jezera v Chorvatsku

Nejen mořem je známé Chorvatsko. Plitvická jezera, místo kde se natáčel onen známý Vinetou, jsou místem opravdu pohádkovým. Jedná se o doslovnou symfonii různobarevných jezer, které svou krásou zastaví čas.  Jedná se o oblast Národního parku. Název je odvozený od říčky Plitvice, která spadá vysokým vodopádem do kaňonu.

V parku naleznete pletenec šestnácti jezer, které spojuje 140 vodopádů, 20 jeskyní a kaskády. Jejich krása je více a více známá a proto zde potkáte možná více turistů, než byste si přáli.

Pokud místo navštívíte, určitě nevynechejte procházku po speciálně upravených dřevěných stezkách, které vedou k chorvatské dominantě skrze rozmanité lesy. Do několika lokalit je však přístup veřejnosti zakázán. Ale to vás nemusí trápit, protože i tak uvidíte mnoho krás.

Polární záře nedaleko Reykjavíku, Island

Pokud se nebojíte tmy, zajisté oceníte okouzlující hru barev na noční obloze evropského ostrovu Island. Polární záře se zde vyskytuje od září do dubna, kdy nadcházejí měsíce takzvané plné noci. Tma, tma a nic než tma. Ale krásná.

Geologické útvary v Geoparku, Čína

I když to není co by kamenem dohodil, určitě stojí za to! Na ploše 322 km² se zde rozkládá Národní geopark Zhangye Danxia, který je atypický svými nezvykle barevnými skalními formacemi. Uchvátí vás, uvidíte!

Této kráse trvalo 24 milionů let než se dala světu na odiv. Nyní se pyšní pravděpodobně největším shromážděním pigmentovaných skal na světě. Není divu, že scenérii čínští filmoví tvůrci často používají jako pozadí svých snímků. Za neuvěřitelnou atmosférou duhových skal jezdí cestovatelé z celého světa. Budete mezi ně patřit? 

Pulzující New York, USA

Kdo by neznal město, které nikdy nespí. Životem překypující metropole New York City má turistům rozhodně co nabídnout. Nenechte si ujít cestu za velkolepou Sochou Svobody nebo do uklidňujícího Central Parku. 

Mořské scenérie u vraku lodi S.S. Yongala v Austrálii

Země protinožců, to je Austrálie. A při australském pobřeží leží mnoho vraků, S. S. Yongala ale na dně světového oceánu skutečně vyniká.

Nákladní loď se potopila již před více než sto lety, v důsledku bouře poblíž břehů Queenslandu. Nyní se S. S. Yongala nachází v hloubce až 28 metrů, kam se za vrakem vydává nespočet odvážných potápěčů.

 

 

 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zima až praští. Chcete zažít osmdesátistupňový mráz? Tak přijeďte sem

18.01.2018 13:51 Aktualizováno Ojmjakon - Pokud vám připadají středoevropské zimy studené, měli byste si zajet do ruského vesničky…

Zájezdy "first minute" jdou na dračku, překvapením je Turecko

15.01.2018 16:33 Praha - Turecko se letos v předprodejích zájezdů vrátilo do první trojky nejžádanějších destinací,…

Čína varuje před krádežemi během letů do Prahy

07.01.2018 10:37 Praha/Peking - Čínská ambasáda v ČR varuje občany Číny před krádežemi peněz, s nimiž se setkali…

Unikátní hotel pro tlouštíky: Tady vás nikdo nebude soudit a kritizovat

06.01.2018 09:07 Nassau - Hotel na bahamském ostrově Eleuthera je speciálně navržen tak, aby vyhovoval obézním lidem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama