Nejkrásnější místa pro vaši letní dovolenou

Praha - Prázdniny jsou ve své druhé půli, ale to neznamená, že už není čas si je užít. Pokud jste ještě neměli čas nikam vyjet, teď je ta pravá chvíle. Přinášíme vám ta nejkrásnější místa, o kterých jste možná neměli ani ponětí.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Na naší krásné Zemi je tolik míst co stojí za objevení. Nabízí se nám tolik nepoznaného. A to A´t už jde o nekonečně průzračná jezera, do nebe čnějící hory, kouzelné pláže, pískové duny nebo ledovcové závěje. Seznámíme vás s některými z nich.

 Křišťálová Plitvická jezera v Chorvatsku

Nejen mořem je známé Chorvatsko. Plitvická jezera, místo kde se natáčel onen známý Vinetou, jsou místem opravdu pohádkovým. Jedná se o doslovnou symfonii různobarevných jezer, které svou krásou zastaví čas.  Jedná se o oblast Národního parku. Název je odvozený od říčky Plitvice, která spadá vysokým vodopádem do kaňonu.

V parku naleznete pletenec šestnácti jezer, které spojuje 140 vodopádů, 20 jeskyní a kaskády. Jejich krása je více a více známá a proto zde potkáte možná více turistů, než byste si přáli.

Pokud místo navštívíte, určitě nevynechejte procházku po speciálně upravených dřevěných stezkách, které vedou k chorvatské dominantě skrze rozmanité lesy. Do několika lokalit je však přístup veřejnosti zakázán. Ale to vás nemusí trápit, protože i tak uvidíte mnoho krás.

Polární záře nedaleko Reykjavíku, Island

Pokud se nebojíte tmy, zajisté oceníte okouzlující hru barev na noční obloze evropského ostrovu Island. Polární záře se zde vyskytuje od září do dubna, kdy nadcházejí měsíce takzvané plné noci. Tma, tma a nic než tma. Ale krásná.

Geologické útvary v Geoparku, Čína

I když to není co by kamenem dohodil, určitě stojí za to! Na ploše 322 km² se zde rozkládá Národní geopark Zhangye Danxia, který je atypický svými nezvykle barevnými skalními formacemi. Uchvátí vás, uvidíte!

Této kráse trvalo 24 milionů let než se dala světu na odiv. Nyní se pyšní pravděpodobně největším shromážděním pigmentovaných skal na světě. Není divu, že scenérii čínští filmoví tvůrci často používají jako pozadí svých snímků. Za neuvěřitelnou atmosférou duhových skal jezdí cestovatelé z celého světa. Budete mezi ně patřit? 

Pulzující New York, USA

Kdo by neznal město, které nikdy nespí. Životem překypující metropole New York City má turistům rozhodně co nabídnout. Nenechte si ujít cestu za velkolepou Sochou Svobody nebo do uklidňujícího Central Parku. 

Mořské scenérie u vraku lodi S.S. Yongala v Austrálii

Země protinožců, to je Austrálie. A při australském pobřeží leží mnoho vraků, S. S. Yongala ale na dně světového oceánu skutečně vyniká.

Nákladní loď se potopila již před více než sto lety, v důsledku bouře poblíž břehů Queenslandu. Nyní se S. S. Yongala nachází v hloubce až 28 metrů, kam se za vrakem vydává nespočet odvážných potápěčů.

 

 

 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Amsterdamu se podpora turismu vymstila: Hluk, zvratky, místní si připadají…

13.11.2017 09:08 Amsterdam - Před deseti lety napumpoval Amsterodam peníze do turistiky. Nyní se trend obrací a…

Aerolinky Emirates představily novou první třídu. Budete jako v luxusním…

13.11.2017 07:26 Dubaj - Dubajské aerolinky Emirates představily nové oddělení pro cestující první třídy, inspirují…

Pověstný chléb ze Sardinie se konečně dostal do slovníku

11.11.2017 16:30 Cagliari (Itálie) - Pověstný sardský chléb carasau si konečně vydobyl místo v uznávaném slovníku…

Nejšílenější jména? 5 míst na Zemi, která nebudete umět správně vyslovit

10.11.2017 11:00 Paříž, Benátky, Barcelona – tři z měst, do kterých se každoročně vydá mnoho turistů. Někteří sem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama