Dovolená bez terorismu? Evropané objevili novou destinaci, je tam nádherně

Lisabon - Evropané si v poslední době jako místo pro svou dovolenou vybírají Algarve, region na jihu Portugalska. Kromě slunného počasí je sem táhne i pocit bezpečí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

"Tady v Portugalsku se cítím bezpečněji než v Paříži. Dovolená má být šťastná a klidná, nesmí se přeměnit v noční můru," říká Francouz Gilles Barboux (53).

Ze stinné terasy svého hotelu nedaleko Vilamoury přejíždí tento vyznavač golfu očima zelenou krajinu osázenou mandlovníky a borovicemi a protkanou jezery, která se rozkládá na 30 hektarech turistického komplexu Pestana Vila Sol.

"Do Istanbulu už nepojedu, měla bych strach," přidává se jeho manželka Christine. Po takových atentátech, jako byl ten z minulého týdne na istanbulském letišti, při kterém zahynulo 43 lidí, mají turisté stále více strach a rozhodují se pro destinace, které jsou méně rizikové. To je vedle Portugalska třeba i Španělsko nebo Řecko, vysvětluje Lopes.

"Před deseti lety v Algarve téměř žádní francouzští turisté nebyli. Nyní se tu všude mluví francouzsky, ať už v restauraci nebo v supermarketu," upozorňuje regionální zástupce největší portugalské hotelové skupiny Pestana Pedro Lopes.

V roce 2015 byl v Portugalsku překonán rekord: zemi navštívilo 10,2 milionu zahraničních turistů a z nich se 2,5 milionu rozhodlo právě pro Algarve. Pro místní ekonomiku to byla úplná mana: zisk z turistiky tady činil pět miliard eur (135 miliard Kč), v celém Portugalsku pak 11,4 miliardy eur (308 miliard Kč)."Od začátku roku se zvýšil počet rezervací o 12 procent, z velké části kvůli nestabilitě u našich hlavních konkurentů v Maghribu a Středomoří," citovala agentura AFP předsedu Asociace hotelů v Algarve (AHETA) Elderika Viegase.

Tento turistický region se svými plážemi s jemným pískem a 38 golfovými hřišti je tradičně baštou Britů, kteří tvoří 40 procent zahraničních návštěvníků. Podle asociace britských cestovních kanceláří se počet rezervací v Portugalsku letos proti loňsku zvýšil o 29 procent, zatímco u Tuniska a Egypta prudce klesá.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslední období Merkelové: Zapojí se Německo do světové politiky?

23.04.2018 15:31 Zapojí se Německo více do zahraničního dění? Budou vojenské mise Bundeswehru častější? Převezme…

U Madridu začaly exhumace obětí občanské války, spor se táhl roky

23.04.2018 15:03 Madrid - Za četné přítomnosti novinářů a televizních kamer a s doprovodem policie vstoupili dnes…

Vévodkyně Kate porodila. Třetí dítě je chlapec

23.04.2018 14:48 Aktualizováno Londýn - Vévodkyně Kate dnes porodila třetího královského potomka. Chlapec se narodil dnes v 11:01.…

Sebevražda nebo vidina výdělku? Lidé stále jezdí bojovat do Sýrie, o…

23.04.2018 14:47 Brusel - Od roku 2011 odjelo do Sýrie a Iráku více než 30 000 lidí, kteří se dobrovolně připojili k…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama