Zájezdy: Konec vylhaných cen

Praha - Cestovní ruch v tuzemsku zažívá od tohoto týdne malou revoluci: začal totiž platit nová zákon o cenách, který cestovkám přikazuje zveřejňovat nejen ceny bez poplatků, ale i konečné a sečtené ceny, kolik lidé za dovolenou skutečně zaplatí. V sobotním vydání o tom informuje Mladá fronta Dnes.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Týká se to všech typů zájezdů," říká Tomio Okamura z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Dlouhý boj o konečnou cenu mezi státem a cestovkami dopadl dobře hlavně pro zákazníky. Základní cena a poplatky mohou být uvedeny zvlášť, ale nesmí být větším písmem než konečná cena. U prodejů zájezdů na poslední chvíli může být zobrazena jen konečná cena. Cena nemusí obsahovat víza a cestovní pojištění.

Změna zatím není poznat v katalozích tištěných na nadcházející sezonu. Stát nebude pokutovat ty cestovky, které je vytiskly před 18 listopadem. Na internetu však cestovky už musí uvádět i konečnou cenu. Většina to zatím ignoruje, čekají na přesné vyjasnění pravidel. Stát je může pokutovat až milionem korun.

Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi se Řecka nebojí, žádosti o výměnu zájezdu jsou ojedinělé

22.07.2017 20:59 Aktualizováno Praha - Jen jednotlivé žádosti o změnu místa dovolené mají české cestovní kanceláře od svých…

Ze zájezdu zraněné Češky se domů vracejí zatím dva lidé

15.07.2017 20:10 Aktualizováno Praha - Cestovní kancelář Pantour, s níž cestovala Češka zraněná při útoku v egyptské Hurgadě,…

Tržby Čedoku loni klesly. Letos cestovka čeká zisk, roste nabídka zájezdů

05.07.2017 14:59 Praha - Tržby cestovní kanceláře Čedok loni klesly o 11 procent na 1,76 miliardy korun. Ztráta CK…

Češi se bojí jezdit do Londýna, raději dovolenou tráví v Řecku

28.06.2017 14:27 Praha - V letních měsících si lidé dopřávají odpočinku na dovolené, kterou rádi tráví v zahraničí.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama