Leťte hned, ušetříte tisíce

Praha - Až několik tisíc korun lze ušetřit na zahraničním zájezdu, který koupíte těsně před odjezdem. Last Minute zájezdy jsou totiž v průměru a dvacet procent lacinější než ty koupené v dostatečném předstihu, píše v pátečním vydání Mladá fronta Dnes.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Zatímco na pojem last minute si Češi už zvykli, tak trochu s obavami pohlížejí na novinku posledních měsíců Buy and fly - kup a leť! U klasického lastminutového zájezdu máte několik dní na přípravu a pořízení nutných věcí na cestu, u Kup a leť musí zájemci jednat mimořádně rychle. Odlet je totiž do několika hodin, cena však až o sedmdesát procent nižší než v katalogu. Někteří odvážvilci si dokonce doma rovnou sbalí zavazadla, odjedou na letiště a až tam na místě se rozhodnou podle aktuální nabídky, na jaké místo a do jaké země poletí.

Vesměs jde o pár nabídek, které se odvíjejí od volného místa v letadle, proto nemají moc šancí početnější party, nebo rodiny s dětmi. Ideálně se tento způsob cestování hodí pro páry nebo individuální turisty, kterých je mezi zájemci nejvíce. Například pobočka Čedoku v prostorách ruzyňského letiště denně prodá desítky zájezdů, které jsou zařazovány v den odletu a lze je zakoupit nejpozději dvě hodiny před odletem.

Tento druh cestování však zatím u českých turistů kteří si netroufají riskovat příliš nezdomácněl, a tak se na nový způsob dovolené jen informují. " Zatím není zájem klientů tak velký. Bude chvíli trvat, než si lidé na tuto možnost zvyknou, " tvrdí Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří České republiky.

Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi se Řecka nebojí, žádosti o výměnu zájezdu jsou ojedinělé

22.07.2017 20:59 Aktualizováno Praha - Jen jednotlivé žádosti o změnu místa dovolené mají české cestovní kanceláře od svých…

Ze zájezdu zraněné Češky se domů vracejí zatím dva lidé

15.07.2017 20:10 Aktualizováno Praha - Cestovní kancelář Pantour, s níž cestovala Češka zraněná při útoku v egyptské Hurgadě,…

Tržby Čedoku loni klesly. Letos cestovka čeká zisk, roste nabídka zájezdů

05.07.2017 14:59 Praha - Tržby cestovní kanceláře Čedok loni klesly o 11 procent na 1,76 miliardy korun. Ztráta CK…

Češi se bojí jezdit do Londýna, raději dovolenou tráví v Řecku

28.06.2017 14:27 Praha - V letních měsících si lidé dopřávají odpočinku na dovolené, kterou rádi tráví v zahraničí.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama