Klienti CK Sunny Days přiletěli z Tuniska a Djerby v pondělí v pořádku domů

Brno - Všichni čeští turisté, čekající na návrat z dovolené na tuniském ostrově Djerba, se v pondělí v pořádku vrátili domů. Prvních 129 z 262 klientů cestovní kanceláře Sunny Days přiletělo do Brna brzy ráno, druhá skupina dosedla na tuřanské letiště krátce po deváté hodině.

Přidejte svůj názor

Lidé museli kvůli chybě cestovní kanceláře, která nezajistila charterový let, strávit na Djerbě o den a půl navíc. "První část turistů přiletěla letadlem společnosti Sky Europe, druhá letounem společnosti Seagle Air," řekla Mediafaxu pracovnice brněnského letiště. Skupina turistů pak pokračovala dál do Ostravy a v Mošnově dosedla hodinu před polednem.

"Zpět do Česka tak byli dopraveni všichni v Tunisku čekající čeští turisté," konstatoval viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

Slovenskými letadly, která přepravila české turisty do Brna a Ostravy, předtím zároveň odletěly na dovolenou do Tuniska a na Djerbu asi tři stovky českých dovolenkářů, kteří na své odlety čekali během celého víkendu v Brně a Ostravě. Svého letadla se dočkali místo v pátek večer až v pondělí po půlnoci.

"Teď už je nám hej, ale předchozích čtyřiadvacet hodin bylo snad nejdelších v mém životě," řekl po půlnočním odbavení na letišti Aleš Němec z Brna. Jeho kolega Pavel Podsedník litoval nejvíce spolucestující, kteří přijeli na brněnské letiště až od Šumperka nebo z Kroměříže. "Jsem Brňan, strávil jsem nervózní den čekání vesměs doma, ale lidé, kteří přijeli k odletu přes celou Moravu, si zažili svoje," konstatoval Podsedník.

V nejhorší situaci se během nekonečného čekání na letadlo ocitly rodiny s dětmi. Kolem půlnoci z neděle na pondělí dokonce jeden předškolák vyčerpáním usnul přímo na podlaze uprostřed letištní haly.

Cestující na brněnském letišti shodně označili přístup cestovní kanceláře za neférový a pobuřující. "Vůbec s námi nejednali, nedali nám žádné informace, ty jsme půl dne museli lovit z internetu, rádií nebo televize," prohlásil Němec. "Takové jednání není v pořádku a není ani férové. Chyba se dá pochopit, ale pozdější mlžení a zatloukání nás rozčilovalo až do běla." přiznal Podsedník.

Někteří klienti z Brna se nakonec rozhodli na dovolenou se Sunny Days neodletět a své zájezdy stornovali. Jejich přesný počet odmítla cestovní kancelář sdělit. Zda bude Sunny Days vracet lidem plnou cenu, nebo jen část zaplacené částky, ředitel Sunny Days Kamal Jabeur zatím neví. "Rozhodne o tom pražské vedení centrály," řekl.

Témata: cestování
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Klienti CK Sunny Days přiletěli z Tuniska a Djerby v pondělí v pořádku domů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Dovolená v Chorvatsku? Letos si Češi připlatí, hoteliéři šroubují ceny - anotační foto

Dovolená v Chorvatsku? Letos si Češi připlatí, hoteliéři šroubují ceny

20.03.2017 11:56 Praha/Záhřeb - Loni do Chorvatska přijelo 731 tisíc Čechů a počet přenocování dosáhl 5,13 milionu.…

Déšť udělal v některých skiareálech tečku za sezonou. Kde si ještě zalyžujete? - anotační foto

Déšť udělal v některých skiareálech tečku za sezonou. Kde si ještě…

19.03.2017 17:59 Praha - Zatímco některé skiareály už omezily provoz nebo ohlásily konec sezony, ve výše položených…

Češi mají opět zájem o Egypt a Tunisko. Na kolik vás přijde dovolená? - anotační foto

Češi mají opět zájem o Egypt a Tunisko. Na kolik vás přijde dovolená?

19.03.2017 13:15 Praha - Strach z teroristických útoků mezi Čechy polevuje. Zatímco loni se dovolené v Egyptě…

Dovolená skokově podraží? K poplašným zprávám není důvod, uklidňuje ministerstvo - anotační foto

Dovolená skokově podraží? K poplašným zprávám není důvod, uklidňuje…

15.03.2017 12:20 Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) oponuje Asociaci cestovních kanceláří. Skokové…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama