Zájezd na začátek prázdnin? Vyprodáno!

Praha - Kdo chce prožít začátek prázdnin u moře a ještě nemá zakoupený žádný zájezd, má nejspíš smůlu. Podle asociace cestovních kanceláří České republiky je totiž většina z leteckých zájezdů u velkých cestovních kanceláří na první tři týdny prázdnin vyprodaná.

Přidejte svůj názor

"Nenaplňují se tak jarní pesimistické scénáře. Naopak. Češi si nechtějí dovolenou u moře odpustit ani v době krize," řekl novinám mluvčí asociace Jan Papež s tím, že k oživení trhu přispívá i dlouhodobě chladné a deštivé počasí v tuzemsku.

Trend odjezdu na dovolenou hned v prvních týdnech léta je navíc podle asociace v České republice dlouhodobý. Podle marketingového ředitele cestovní kanceláře Čedok Tomáše Brejchy je nyní zájem hlavně o letecké pobytové zájezdy k moři do tří a více hvězdičkových hotelů s polopenzí či plnou penzí. To potvrzuje i kancelář Exim Tours, kde jsou červencové termíny do oblíbených destinací také rozebrány.

Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi se Řecka nebojí, žádosti o výměnu zájezdu jsou ojedinělé

22.07.2017 20:59 Aktualizováno Praha - Jen jednotlivé žádosti o změnu místa dovolené mají české cestovní kanceláře od svých…

Ze zájezdu zraněné Češky se domů vracejí zatím dva lidé

15.07.2017 20:10 Aktualizováno Praha - Cestovní kancelář Pantour, s níž cestovala Češka zraněná při útoku v egyptské Hurgadě,…

Tržby Čedoku loni klesly. Letos cestovka čeká zisk, roste nabídka zájezdů

05.07.2017 14:59 Praha - Tržby cestovní kanceláře Čedok loni klesly o 11 procent na 1,76 miliardy korun. Ztráta CK…

Češi se bojí jezdit do Londýna, raději dovolenou tráví v Řecku

28.06.2017 14:27 Praha - V letních měsících si lidé dopřávají odpočinku na dovolené, kterou rádi tráví v zahraničí.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama