Zkrachovala cestovní kancelář Balkan Travel

Praha - Liberecká cestovní kancelář CK Balkan Travel není schopna nadále poskytovat služby svým klientům. V pátek o tom informoval Tomio Okamura, viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Přidejte svůj názor

„CK Balkan Travel je členem naší Asociace a v zahraničí má v současnosti 24 klientů na řeckém ostrově Thassos, všichni klienti mají řádně zaplacený pobyt, jsou informováni a je o ně postaráno,“ uvedl Tomio Okamura. Dalších přibližně 80 klientů mělo odlétat do Řecka v pátek a v neděli. „Všichni klienti jsou již informováni a budou jim vráceny peníze z povinného pojištění cestovní kanceláře proti úpadku,“ dodal Okamura.

Cestovní kancelář na svých webových stránkách uvedla, že v nejbližší době podá návrh na zahájení insolvenčního řízení. Proti svému úpadku je pojištěna u Europäische Reiseversicherung AG, kterou na českém trhu zastupuje společnost Etics ITP. „Z prostředků, kterými momentálně disponuje (CK Balkan Travel - pozn. red.), vrátí již uhrazené prostředky klientům, kteří mají na zájezd odcestovat v nejbližších dnech, a to s datem nastoupení zájezdu do 7. 6. 2009 včetně a částečně i s odletem 8. 6. 2009,“ uvedl na webových stránkách cestovní kanceláře jednatel firmy Radek Nišev s tím, že ostatní klienti se mají se svými nároky obracet přímo na pojišťovnu.

CK Balkan Travel je středně velká cestovní kancelář, která měla za loňský rok přibližně 4 000 klientů a specializovala se na zájezdy do Bulharska, Řecka a Maďarska. Jedná se o společnost s ručením omezeným se základním kapitálem 200 tisíc korun. Podle insolvenčního rejstříku ji vlastní Radek Nišev a Nikolay Yanchev Nikolov. Každý z nich má padesátiprocentní podíl.

Témata: cestování | bankrot
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi se Řecka nebojí, žádosti o výměnu zájezdu jsou ojedinělé

22.07.2017 20:59 Aktualizováno Praha - Jen jednotlivé žádosti o změnu místa dovolené mají české cestovní kanceláře od svých…

Ze zájezdu zraněné Češky se domů vracejí zatím dva lidé

15.07.2017 20:10 Aktualizováno Praha - Cestovní kancelář Pantour, s níž cestovala Češka zraněná při útoku v egyptské Hurgadě,…

Tržby Čedoku loni klesly. Letos cestovka čeká zisk, roste nabídka zájezdů

05.07.2017 14:59 Praha - Tržby cestovní kanceláře Čedok loni klesly o 11 procent na 1,76 miliardy korun. Ztráta CK…

Češi se bojí jezdit do Londýna, raději dovolenou tráví v Řecku

28.06.2017 14:27 Praha - V letních měsících si lidé dopřávají odpočinku na dovolené, kterou rádi tráví v zahraničí.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama