Prodeje letních zájezdů stoupají, last minute dovolené zdražily

Praha - Prodeje letních zájezdů jsou letos o sedm až deset procent vyšší oproti loňskému roku, odhaduje Asociace cestovních kanceláří. Průměrná cena last minute zájezdu stoupla až o desetinu. Největší cestovní kanceláře čekají rekordní léto.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační fotografie

Nejprodávanějšími destinacemi v letos omezené last minute dovolených nabídce jsou Turecko a Tunisko. Vyplývá to z vyjádření prodejců zájezdů na dotaz ČTK. Také zahraničních turistů přijede podle odhadů v létě do Česka asi o osm procent víc.

"Letošní sezona je ve srovnání s loňskou hodně odlišná. Je znát, že lidé chtějí cestovat a užít si dovolenou, kterou si v mnoha případech v minulém roce odpustili," uvedl mluvčí Blue Style Václav Nekvapil.

Podle CK Fischer zájem o dovolenou u moře meziročně roste v desítkách procent. "Očekáváme, že letošní sezona pro nás bude rekordní," uvedl Jan Bezděk z CK Fischer.

Rekordní léto čeká i Exim tours. Ceny last minute zájezdů jsou podle marketingového ředitele CK Stanislava Zímy o pět až deset procent vyšší v porovnání s loňskem, zájezdů prodávaných "na poslední chvíli" je podstatně méně. Nejvíce se tak prodává Turecko či Tunisko, o které nebyl zájem v předprodejích na jaře.

"Zájem odletět na last minute dovolenou převyšuje letos nabídku. Klienti musí často udělat kompromis, co se týče destinace, aby teď o prázdninách odletěli. Pokud se zvláště na Mallorce nebo v Řecku nějaké zájezdy na prázdniny uvolní, je to okamžitě prodané," dodal Zíma.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chorvatsko se vrací mezi nejoblíbenější destinace Čechů, v kurzu je i…

15.08.2017 12:30 Praha - Chorvatsko žebříčku dovolených mezi Čechy vévodilo 20 let a po krátké přestávce se na první…

Německá policie zkontrolovala český autobus, ihned mu zakázala další cestu

25.07.2017 17:42 Aktualizováno Berlín - Policie na jihu Německa zakázala kvůli technickým závadám další jízdu autobusu české…

Češi se Řecka nebojí, žádosti o výměnu zájezdu jsou ojedinělé

22.07.2017 20:59 Aktualizováno Praha - Jen jednotlivé žádosti o změnu místa dovolené mají české cestovní kanceláře od svých…

Ze zájezdu zraněné Češky se domů vracejí zatím dva lidé

15.07.2017 20:10 Aktualizováno Praha - Cestovní kancelář Pantour, s níž cestovala Češka zraněná při útoku v egyptské Hurgadě,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama