Češi se bojí jezdit do Londýna, raději dovolenou tráví v Řecku

Praha - V letních měsících si lidé dopřávají odpočinku na dovolené, kterou rádi tráví v zahraničí. Podle cestovních kanceláří je u Čechů nejoblíbenější Řecko, o Paříž či Londýn však lidé moc zájem nemají.

Přidejte svůj názor

Dovolená, cestování

V letních měsících cestovní kanceláře zprostředkovávají stovky zájezdů do různých koutů světa. Nejpopulárnější jsou teplé země, mezi nimi Řecko, Španělsko či Itálie. „Pro letošní sezónu jsou nejoblíbenější řecké ostrovy, Mallorca či jižní Itálie. Lidé mají zájem také o Egypt,“ uvedl pro server EuroZprávy.cz Stanislav Zima, mluvčí cestovní kanceláře Exim Tours. Podle cestovní agentury Invia je kromě Řecka oblíbené Chorvatsko a Bulharsko.

Kanceláře se snaží nabízet zákazníkům co nejvíce možností, kam mohou vycestovat. „Dobře se prodávají i naše novinky, kterými jsou Albánie nebo také portugalská Madeira,“ vysvětlil pro EuroZprávy.cz Jan Koláčný za cestovní kancelář Čedok.

Marketingový ředitel agentury Invia Michal Tůma sdělil serveru EuroZprávy.cz, že poklesl zájem o zájezdy do Španělska, Rakouska, na Slovensko i v Čechách.  „Češi mají stále větší zájem o vzdálenější destinace, populární jsou Spojené arabské emiráty,“ dodal. Čedok a Exim Tours se shodují, že ze začátku byl nejmenší zájem o zájezdy do Turecka, které lidé dokupují až blízko k odletu.

Bezpečnost a politická situace prý na zájezdy vliv má, minimálně krátkodobě. „O zájezdy do Paříže je malý zájem a citelně klesl také zájem o Londýn,“ komentoval Stanislav Zima s tím, že lidé se k těmto zájezdům zase vrátí, až se podaří na negativní události částečně zapomenout. Čedok a Invia se snaží průběžně sledovat bezpečnostní situaci ve svých destinacích a vyjít vstříc klientům, kteří si dovolenou rozmyslí.

Mluvčí ministerstva zahraničních věcí Irena Valentová server EuroZprávy.cz odkázala na webovou stránku, kde ministerstvo zveřejňuje oblasti, které pro cestování nejsou bezpečné. V současné době ministerstvo doporučuje rozmyslet si cesty do Egypta a dalších afrických zemí, v jiných je podle ministerstva potřeba dbát zvýšené bezpečnosti. Za takovou zemi považuje například Tunisko.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cestovní kanceláře Azur Reizen a Maxi Reisen vyhlásily úpadek

11.09.2017 23:40 Praha - Pražská cestovní kancelář AZUR REIZEN dnes vyhlásila úpadek, informaci zveřejnila na svém…

Češi míří na dovolenou stále častěji letecky, naprostým "tygrem" je Dubaj

21.08.2017 14:03 Aktualizováno Praha - Létání se pro Čechy stává, spolu s jejich rostoucími příjmy, stále dostupnější záležitostí.…

Češi se nebojí cestovat do Španělska ani po útocích

18.08.2017 17:24 Praha - Zájem Čechů o dovolenou ve Španělsku po čtvrtečních teroristických útocích v Katalánsku…

Zájezdy za exotikou mírně zlevnily, hitem letošní zimy bude Vietnam

18.08.2017 16:17 Praha - Hitem letošní zimy budou zájezdy do Vietnamu a na Kubu. Nejpopulárnější exotickou destinací…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama