V lyžařském areálu na šumavském Špičáku zahájili zimní sezonu

Špičák - Přes 50 centimetrů upraveného sněhu pokrývá sjezdovky areálu na šumavském Špičáku, kde ve čtvrtek odstartovala zimní sezona. Na ostatních tratích v okolí leží v průměru 30 centimetrů přírodního sněhu, stále se zasněžuje a padá i čerstvý sníh, řekl pro Mediafax provozovatel střediska Vladimír Kasík.

Přidejte svůj názor

areál na šumavském Špičáku

"Čtyřsedadlová lanovka zahájila provoz ve čtvrtek ráno, vleky pod hotelem Sirotek jezdí od úterý. Dnes dorazilo zhruba 300 lyžařů a o víkendu navíc zprovozníme další dva stěžejní poma vleky - U Zalomeného a na Lubáku,“ řekl ve čtvrtek Kasík. Ještě v pátek se bude lyžovat za ceny vedlejší sezony, od víkendu pak začíná platit ceník hlavní sezony.

Sněžná děla spustili provozovatelé sportovního areálu na Špičáku letos poprvé naplno již 3. prosince, kdy teploty na čas klesly pod bod mrazu a tehdy se podařilo do 5. prosince zasněžit technickým sněhem 40 procent sjezdovky číslo 3. V dalších dnech probíhalo zasněžování pomocí sněžných děl a začal padat i přírodní sníh. Jen během čtvrtka napadlo na Špičáku 7 centimetrů nového sněhu a přitom jela naplno všechna sněžná děla. Sněžit má podle předpovědi rovněž i v pátek a v sobotu. Teploty se budou pohybovat v pátek na hodnotě minus 11 a v sobotu na minus 12 stupních Celsia.

„V sobotu 19. prosince zahájí premiérový provoz náš kyvadlový Pendl BUS, který bude nepřetržitě, kyvadlově jezdit od 8.30 do 16.30 mezi parkovištěm Kaskády a parkovištěm na Špičáckém sedle se zastávkou u hotelu Stella. Od Stelly se dá sjet zhruba 200metrový úsek na lyžích přímo do skiareálu k pokladnám," uvedl k letošní novince Kasík. Pendl BUS bude vždy v provozu celou sezonu o víkendech a o letošních vánočních svátcích od 26. prosince do 2. ledna 2010.

V sousedním ski areálu v Železné Rudě Nad Nádražím leží nyní 40 až 50 centimetrů sněhu, zasněžená je celá hlavní sjezdovka. „Areál otevřeme pro návštěvníky v pátek 18. prosince v 18 hodin, večerní lyžování u nás je podle mnohých to nejlepší v regionu. Vlek budou fungovat až do 21. hodiny,“ uvádí Ladislav Zísler ze společnosti ARC-H Hradec Králové, která areál provozuje. V průběhu víkendu bude zasněžováno i okolí malého dětského vleku a začátkem příštího týdne by měl být spuštěn i tento. „Plný provoz v areálu plánujeme spustit 25. prosince, ale v případě velkého zájmu lyžařů jsme schopni zprovoznit vše i dříve,“ dodává Zísler.

Sjezdovky ve ski areálu Nad Nádražím o celkové délce 1,4 kilometru mají charakter středně těžkých tratí. Mají vlastní systém technického zasněžování a jsou dvakrát denně upravovány. V areálu najdou zalíbení díky příznivým profilům tratí a příslušnému zázemí zejména rodiče s dětmi děti a začátečníci všech věkových skupin včetně seniorů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České hory zaplavily tisíce lyžařů, místy je i metr sněhu

17.12.2017 18:32 Praha - Tisícovky lyžařů vyrazily o víkendu na hory v Česku, ačkoli mnohde sezona teprve začíná.…

Lyžařské areály se plní. Zažívají nejlepší podmínky za poslední roky

17.12.2017 12:04 České Budějovice - Stovky návštěvníků dorazily o víkendu do jihočeských lyžařských areálů, které…

Kam na Silvestra? Vezměte děti do Aqualandu Moravia

15.12.2017 10:35 Pasohlávky - V Aqualandu Moravia bude živo až do konce roku. Na Silvestra je tu připraven bohatý…

Lyžařská sezona v ČR začala naplno, využily toho tisíce lidí

10.12.2017 19:41 Praha - Řada skiareálů v ČR o víkendu zahájila zimní sezonu, čehož využily tisíce milovníků…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama