Praha se snaží nalákat turisty za investici 80 milionů

Praha - Do Prahy přijíždí méně turistů ze zahraničí a pražský magistrát to chce změnit. Na podporu turistického ruchu dá letos a příští rok celkem 80 milionů korun, sdělil v úterý magistrát po jednání primátora Pavla Béma (ODS) s ministrem pro místní rozvoj Rostislavem Vondruškou.

Přidejte svůj názor

Magistrát chce podpořit příjezdovou turistiku mimořádnými reklamními kampaněmi, rozšířením prezentace města na veletrzích cestovního tuchu a rozšířením poskytování dotací z městského rozpočtu o oblast turistiky. "Cílená podpora pro cestovní ruch je pro Prahu důležitá, ve stejné situaci jsou i ostatní regiony republiky a je nezbytné, aby stejný zájem o rozvoj příjezdové turistiky projevil i stát. Jsem rád, že se v tomto názoru s panem ministrem shodujeme," řekl Bém.

Mezi léty 2003 a 2004 činil meziroční nárůst turistů 28 procent, mezi léty 2006 a 2007 pak osm procent, o rok později 2,6 procenta a počet přenocování se nezvýšil. Zástupci magistrátu si to vysvětlují posilováním kurzu koruny, nárůstem konkurence v turistice ve střední Evropě a poklesem zájmu o cestování kvůli finanční krizi zejména z Německa, Velké Británie, Francie, Itálie a Spojených států.

"Cestovní ruch v Praze tvoří 25 procent hrubého domácího produktu a je významnou ekonomickou komoditou. V současné době zde turistika zajišťuje okolo 100 tisíc pracovních míst, což v situaci rostoucí nezaměstnanosti není bezvýznamná položka," podotkl Bém. Politici jednali i o čerpání peněz z evropských fondů na podporu turistiky. "Cílem je zejména zjednodušit získávání peněz z těchto zdrojů, i v tom se stoprocentně shodujeme a počítáme se spoluprací v této oblasti," dodal primátor.

Témata: turistika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České hory zaplavily tisíce lyžařů, místy je i metr sněhu

17.12.2017 18:32 Praha - Tisícovky lyžařů vyrazily o víkendu na hory v Česku, ačkoli mnohde sezona teprve začíná.…

Lyžařské areály se plní. Zažívají nejlepší podmínky za poslední roky

17.12.2017 12:04 České Budějovice - Stovky návštěvníků dorazily o víkendu do jihočeských lyžařských areálů, které…

Kam na Silvestra? Vezměte děti do Aqualandu Moravia

15.12.2017 10:35 Pasohlávky - V Aqualandu Moravia bude živo až do konce roku. Na Silvestra je tu připraven bohatý…

Lyžařská sezona v ČR začala naplno, využily toho tisíce lidí

10.12.2017 19:41 Praha - Řada skiareálů v ČR o víkendu zahájila zimní sezonu, čehož využily tisíce milovníků…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama