Češi vyrazili na sjezdovky i běžky, lyžařská střediska si mnou ruce

Praha - Na horách jsou nyní díky nové sněhové nadílce dobré podmínky, Vedle příznivců sjezdového lyžování si přišli na své také běžkaři. Podle provozovatelů šlo zatím o nejlepší víkend sezony.

Přidejte svůj názor

Pec pod Sněžkou

Na hřebenech Krkonoš je nyní asi 130 centimetrů sněhu. Za poslední dny připadlo místy tři čtvrtě metru sněhu. Ideální podmínky přilákali jen do Špindlerova Mlýna o víkendu asi 15.000 lidí.

Plné svahy lyžařů a snowboardistů byly také v jizerskohorských střediscích. V Bedřichově, na Severáku a Tanvaldském Špičáku přirovnávali provozovatelé areálů návštěvnost k Vánocům. Za oba dny je navštívilo přes 10.000 lidí. Velká spokojenost zavládla také v Rokytnici nad Jizerou, kam během soboty a neděle přijelo okolo 7000 lidí.

Na Šumavě napadlo o víkendu až 40 centimetrů nového sněhu, další příděl vlekaři očekávají v příštím týdnu, a to každý den. V okolí Prášil je nyní na hřebenech až 160 centimetrů sněhu. Všechny obce na Šumavě udržovaly o víkendu běžecké stopy, například v okolí Zadova jich mohou běžkaři využít asi 20 kilometrů.

Ve Skiareálu Lipno se během soboty a neděle vystřídalo celkem asi 5000 lidí. Na Špičáku je sněhu zhruba jeden metr a podle provozovatelů areálu je nyní jeho kvalita nejlepší, jaká může být.

Kvůli nárazovému větru zůstala dnes mimo provoz v Krušných horách lanová dráha Prima Express na Klínovci a lanovka Štikovka na božídarském Neklidu. Ostatní vleky na Klínovci, Plešivci i v Božím Daru byly v provozu. Začít fungovat by už měla i opravená lanovka ve skiareálu Bublava, kterou před třemi měsíci poškodila vichřice Herwart.

"Jsme absolutně spokojení, lidí je hodně. Jakmile začne opravdová zima i dole ve městě, lidé začnou hodně jezdit. Je to konečně ta správná zima, je pod nulou, občas zasněží," řekl zástupce areálu v Branné na Šumpersku Rostislav Procházka.

Nedostatek přírodního sněhu zůstává v Beskydech, kde je jen minimum upravených tras pro běžkaře. Lyžaři přijeli také do některých níže položených středisek. Plno bylo v Hlubočkách u Olomouce.

Na Vysočině se o víkendu dalo lyžovat asi na sedmi sjezdovkách a v okolí Nového Města na Moravě se podařilo poprvé za zimu upravit desítky kilometrů tras pro běžkaře.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na sjezdovkách jezdí 36 procent Čechů, 11 procent běžkuje

20.02.2018 14:43 Praha - Nejoblíbenějším zimním sportem Čechů je sáňkování a bobování, které alespoň příležitostně…

Turisté z Číny se hrnou na jih Čech, lákadlem jsou především dva zámky

18.02.2018 11:16 Český Krumlov - Jižní Čechy stále víc přitahují asijské turisty. Na první místo v návštěvnosti…

Češi vyrazili na hory, přálo jim počasí i prázdniny

11.02.2018 18:31 Praha - Řada lyžařů se o víkendu vydala na svahy tuzemských hor. K vysoké návštěvnosti pomohlo…

Cesta na Sněžku je zledovatělá a velmi nebezpečná

10.02.2018 10:04 Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Řetězová cesta od Slezského domu v Obřím sedle na vrchol Sněžky v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama