Aqualand Moravia spojil síly s hvězdárnou i vědeckým centrem. Návštěvníci si užijí pokusy přímo u bazénu

Pasohlávky – Kromě vodních radovánek a návštěvy cirkusu mohou návštěvníci Aqualandu Moravia letos zažít i vědecké pokusy přímo v bazénu. Nejmodernější tuzemský aquapark totiž spojil síly s brněnskou hvězdárnou a VIDA Centrem.

Přidejte svůj názor

Aqualand Moravia

Nejmodernější tuzemský aquapark Aqualand Moravia pro letošní léto spojil síly s brněnskou hvězdárnou a VIDA Centrem. Již tak bohatá nabídka bude tedy doplněna o zajímavé akce plné pokusů, kvízů a tematických her. Jednu z akcí s názvem Cirkusová galaxie mohou lidé navštívit již dnes.

„Návštěvníkům chceme kromě unikátních vodních atrakcí a zážitků nabízet vždy něco navíc. Program Vida centra i hvězdárny je navíc atraktivní pro děti i dospělé, což přesně odpovídá naší filozofii. Jsme tak rádi že i letos můžeme návštěvníkům nabídnout nejen zábavu, ale i poučení,“ vysvětluje Petr Pavlacký, ředitel Aqualandu Moravia.

„Propojení Hvězdárny a planetária Brno a Aqualandu Moravia není náhodné. Právě vesmírné komety totiž před čtyřmi miliardami let na povrch Země dopravily prakticky veškerou vodu. Ta, ve které se koupeme v moři, kterou dýcháme v podobě vodní páry anebo na ni bruslíme, pochází z pradávných komet. Když se tedy v Pasohlávkách ponoříte pod hladinu, obklopí vás skutečný vesmír,“ komentuje spolupráci Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno.

Dnešní akce s názvem Cirkusová galaxie nabízí různé pokusy s vodou, pozorování Slunce nebo vědomostní hry a kvízy. K dispozici budou také zaměstnanci Hvězdárny a planetária Brno i vzdělávacího centra VIDA, kteří zájemcům zodpoví případné dotazy.

„Brněnský zábavní vědecký park VIDA! bude hostem Aqualandu Moravia už třetí léto. Letos, vzhledem k cirkusové tematice léta v Pasohlávkách, připravujeme experimenty inspirované naší science show Vytěž princip, která se věnuje tématu těžiště a obsahuje i akrobatické prvky. Návštěvníci Aqualandu Moravia se u našeho stánku mohou těšit třeba na kouli, která sama jezdí do kopce, ukázky žonglování, experimenty s rovnováhou a rovněž soutěž o volné vstupenky do našeho centra,“ přibližuje program Hana Laudátová z parku VIDA.

Příjemnou atmosféru doplní DJ a moderátor Lucky D, který bude svými hudebními čísly bavit diváky po celý den. Návštěvníci mohou vyrazit také do cirkusu. Letošní prázdniny v Pasohlávkách se totiž nesou v duchu Cirkusového léta. Ke vstupence do aquaparku každý dostane i voucher na odpolední představení nebo slevu na večerní show Národního cirkusu Jo-Joo a volný vstup do cirkusové ZOO.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jarní počasí přilákalo o víkendu do hor tisíce lidí

11.03.2018 18:21 Praha - Do lyžařských areálů na českých a moravských horách vyrazily o víkendu tisíce lidí.…

Konec mrazů přilákal do českých hor tisíce lyžařů

04.03.2018 16:55 Praha - Provozovatelé českých skiareálů si návštěvnost i lyžařské podmínky pochvalují. Upozorňují…

Čechy mrazivé teploty neodradily, lyžovali o sto šest

25.02.2018 18:38 Aktualizováno Olomouc - Ani mrazivé teploty neodradily o víkendu milovníky zimních sportů od návštěvy jesenických…

Čechy baví zážitkové akce. Nejvíce kupují ty spojené s létáním

25.02.2018 10:21 Praha - Ze zážitků mají Češi nejraději ty spojené s létáním. Létání ve větrném tunelu v uplynulém…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama